Hologramy indywidualne High Secure

Karty plastikowe bardzo często są pierwszym elementem podczas autoryzacji czy identyfikacji użytkownika. Na ich podstawie weryfikujemy tożsamość posiadacza. Dlatego też istotne staje się ich odpowiednie zabezpieczenie przed sfałszowaniem. Bardzo skutecznym zabezpieczeniem karty jest pokrycie całej jej powierzchni folią holograficzną. Oferujemy zarówno standardowe folie holograficzne jak i folie indywidualnie zaprojektowane dla klienta (Hologramy indywidualne High Secure). Wybierając elementy znajdujące się na folii możemy stworzyć indywidualne zabezpieczenie karty, w zależności od potrzeb. Indywidualny wzór hologramu posiadający szereg wizualnych zabezpieczeń praktycznie uniemożliwia wykonanie podróbki.

Control System FMN ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonaniu zabezpieczeń holograficznych (Hologramy indywidualne High Secure). Posiadamy zespół specjalistów, który jest w stanie sprostać największym wyzwaniom w tym zakresie. Na życzenie możemy udostępnić referencje

 

Fargo holographic laminat

Elementy zabezpieczeń wizualnych na foliach HID Fargo High-Secure

Laminacja filmem High-Secure zapewnia znakomity, wielopoziomowy sposób zabezpieczenia karty, łączący szereg elementów wizualnych zabezpieczeń. Tego typu karty plastikowe zalecane są dla dużych korporacji i instytucji rządowych – wszędzie tam, gdzie liczy się poziom zabezpieczenia i stopień trudności skopiowania karty. Wysokiej rozdzielczości obrazy holograficzne na folii składają się z ośmiu rodzajów zabezpieczeń wizualnych. Można je dowolnie wybierać i łączyć.

Hologramy indywidualne High Secure

Ukryty tekst

Niewidoczne w standardowym świetne znaki alfanumeryczne widoczne są dopiero po oświetleniu laserem, co czyni je znakomitym rozwiązaniem w sytuacjach wymagających najwyższych form zabezpieczenia. W tym przypadku na pokazanym obrazie powtarza się słowo „AUTHENTIC”.

Nano tekst

Widziane jedynie przy dużym powiększeniu linie złożone z mikroskopijnych znaków alfanumerycznych, strategicznie wkomponowane w obraz hologramu. W tym przypadku na pokazanym obrazie powtarza się słowo „VALID”. W wyznaczonych miejscach znajdują się celowo popełnione błędy (VALDI), co stanowi kolejne zabezpieczenie i utrudnienie dla fałszerzy.

Mikro tekst

Mikroskopijne czcionki są tak szczegółowe, że nie mogą być powielane przez drukarki termosublimacyjne, laserowe czy atramentowe. Na widocznym przykładzie słowa „GLOBE LABS CLASSIFIED” są celowo wkomponowane w obrębie ornamentów.

Pseudo kolor

W zależności od kąta ustawienia karty obrazy widziane są w kolorach metalicznych lub w kolorach rzeczywistych wraz z innymi szczegółami. Na widocznym przykładzie widzimy różnokolorowe gazy szlachetne z tablicy Mendelejewa.

Przeskakujące obrazy

To zabezpieczenie zapewnia wyrafinowaną animację, bardzo trudną do skopiowania. Polega na zamianie jednego obrazu na inny w obrębie danej powierzchni. Na widocznym przykładzie mały wizerunek globu zmienia się pokazując raz półkulę wschodnią, a raz zachodnią w zależności od ustawienia karty.

Wstęgi 2D lub 3D

Linie te stanowią tło będące kombinacją dwu- i trójwymiarowych wstęg, widocznych gołym okiem. Na standardowym obrazie HID Fargo współgrają one z pozostałymi zabezpieczeniami, zapewniając pokrycie całego obrazu na karcie.

Wzór Drobnych Linii (Ornamenty)

Widziane pod różnymi kątami złożone układy linii sprawiają wrażenie ruchu. Zbyt małe by zostać powielone na zwykłych, drukarkach mogą zostać łatwo zweryfikowane gołym okiem poprzez poruszenie kartą. Na widocznym przykładzie linie zdają się poruszać wokół wizerunku atomu zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w stronę przeciwną.

Zmienne Obrazy

Zmienne obrazy składają się z kilku obrazów dających przy poruszaniu kartą złudzenie animacji. Na przedstawionym przykładzie elektrony zmieniają położenie na ścieżce symulującym obrót wokół jądra.