INDYWIDUALNY HOLOGRAM HIGH SECURE TO BEZPIECZNY DOWÓD TOŻSAMOŚCI

Hologram High Secure

Personalizowane karty plastikowe są ważnym elementem autoryzacji lub identyfikacji osoby. Przy użyciu dzisiejszej technologii cyfrowej bardzo łatwo jest stworzyć legalnie wyglądające identyfikatory.

Dlatego dokument tożsamości ze zdjęciem wydrukowany na zwykłej białej plastikowej karcie praktycznie nie chroni przed fałszerzami. Stąd bardzo istotne jest uniemożliwienie lub, najlepiej, wykluczenie możliwości fałszerstwa. A jednym ze skutecznych sposobów zabezpieczenia jest pokrycie całej powierzchni karty niepodrabialną warstwą holograficzną.

Zaufany partner

Control System FMN jest zaufanym partnerem dla wielu organizacji w kraju, które przechodzą na dokumenty o wysokim poziomie bezpieczeństwa opartym na najnowszych technologiach. Ponadto, Control System FMN ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonaniu zabezpieczeń holograficznych (Hologramy Indywidualne High Secure). Do tego wykorzystujemy wzornictwo, wyrafinowaną produkcję i innowacyjne technologie umożliwiające tworzenie wysokiej jakości, bardzo bezpieczne projekty uwierzytelniające.

Oprócz tego, posiadamy zespół specjalistów, który jest w stanie sprostać największym wyzwaniom w tym zakresie. Projektujemy piękne, unikalne, indywidualne hologramy z logo firmy. A na życzenie możemy udostępnić referencje z wykonanych realizacji.

Maksymalne bezpieczeństwo

Do osiągnięcia maksymalnego bezpieczeństwa karty służą zaawansowane elementy jawne lub ukryte oraz kryminalistyczne. Z kolei funkcje kryminalistyczne obejmują hologram pod powierzchnią, druk offsetowy w wysokiej rozdzielczości i laminowanie złożonych struktur kart. Taki zestaw elementów tworzy proste rozwiązanie spełniające wszelkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

hologramy High Secure

Indywidualny hologram High Secure to najsilniejsze zabezpieczenie karty tożsamości

Elementy wizualne High Secure

Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia karty plastikowej przed fałszerstwem lub manipulacją, jest pokrycie całej powierzchni karty przezroczystą folią hologramową. Do tego celu służą zarówno standardowe taśmy holograficzne jak i taśmy indywidualnie zaprojektowane dla konkretnego klienta (hologramy indywidualne High Secure).

Z kolei, wybierając konkretne elementy zabezpieczające High Secure do projektu własnego obrazu na folii, tworzymy unikalny, indywidualny hologram dostosowany do naszych potrzeb. Ten indywidualny wzór hologramu jest nie do podrobienia, uniemożliwia wykonanie fałszywej karty. W dodatku folia holograficzna High Secure jest trwała, zabezpiecza kartę przed ścieraniem i blaknięciem. Natomiast przy najmniejszej manipulacji na folii, pozostają nieusuwalne ślady, a raz odklejoną folię nie da się ponownie przykleić. Co więcej, wysokiej rozdzielczości obrazy holograficzne składają się aż z ośmiu rodzajów zabezpieczeń wizualnych, do wyboru.

hologramy indywidualne z logo

Elementy bezpieczeństwa High Secure

które możesz wybrać, aby chroniły Twój hologram indywidualny umieszczony na taśmie laminacyjnej lub filmie retransferowym  do drukarki DTC lub HDP.

Są to niewidzialne w standardowym świetne znaki alfanumeryczne, które widoczne są dopiero po oświetleniu laserem. Właśnie ta trudność czyni je znakomitym rozwiązaniem w sytuacjach wymagających najwyższych form zabezpieczenia. W tym przypadku na pokazanym obrazie powtarza się słowo „AUTHENTIC”.

W tym przypadku elementy są widoczne jedynie przy dużym powiększeniu linii złożonych z mikroskopijnych znaków alfanumerycznych, które są strategicznie wkomponowane w obraz hologramu. Na przedstawionym obrazie powtarza się słowo „VALID”,  a w wyznaczonych miejscach znajdują się celowo popełnione błędy (VALDI). I właśnie to proste, ale sprytne zabezpieczenie jest kolejnym utrudnieniem dla fałszerzy.

Tutaj mikroskopijne czcionki są tak szczegółowe, że nie mogą być powielane przez drukarki termosublimacyjne, laserowe czy atramentowe. A na widocznym przykładzie słowa „GLOBE LABS CLASSIFIED” są celowo wkomponowane w obrębie ornamentów.

W tym elemencie, w zależności od kąta ustawienia karty, obrazy widziane są w kolorach metalicznych lub w kolorach rzeczywistych, wraz z innymi szczegółami. Na widocznym przykładzie widzimy różnokolorowe gazy szlachetne z tablicy Mendelejewa.

To kolejne zabezpieczenie, które zapewnia wyrafinowaną animację, bardzo trudną do skopiowania. Polega ona na zamianie jednego obrazu na inny, w obrębie danej powierzchni. Na widocznym przykładzie mały wizerunek globu zmienia się, pokazując raz półkulę wschodnią a raz zachodnią, w zależności od ustawienia karty.

Tutaj linie wstęg stanowią tło będące kombinacją dwu- i trójwymiarowych wstęg, widocznych gołym okiem. Na standardowym obrazie HID Fargo współgrają one z pozostałymi zabezpieczeniami, zapewniając pokrycie całego obrazu na karcie.

W tym elemencie, widziane pod różnymi kątami, złożone układy linii sprawiają wrażenie ruchu.  Ponieważ są zbyt małe, by mogły być powielone na zwykłych, drukarkach, dlatego są łatwo weryfikowalne gołym okiem, poprzez poruszenie kartą. Na widocznym przykładzie, linie zdają się poruszać wokół wizerunku atomu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w stronę przeciwną.

Jest to element składający się z kilku zmiennych obrazów, dających przy poruszaniu kartą złudzenie animacji. Na przedstawionym przykładzie elektrony zmieniają położenie na ścieżce symulującej obrót wokół jądra.

Karta pokryta indywidualnym hologramem High Secure jest nie do sfałszowania

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa kart plastikowych znajdziesz w zakładce Wiedza.

Szczególnie warte przeczytania są zabezpieczenia kart plastikowych, które pokazują jak ochronić swoją legitymację lub dowód tożsamości przed fałszerstwem, kradzieżą danych lub działalnością różnych firm „kolekcjonerskich”.

Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z naszymi specjalistami, z pewnością pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

A jeśli wiesz czego potrzebujesz, odwiedź nasz  sklep CSAdams, sprawdź ceny i kup karty dopasowane do Twoich potrzeb!