PLOMBY HOLOGRAFICZNE I HOLOGRAMY SAMOPRZYLEPNE JAKO ZABEZPIECZENIE PRODUKTU

Hologramy samoprzylepne

Zarówno hologramy samoprzylepne, jak i plomby holograficzne i różnego rodzaju naklejki, są tanim i stosunkowo skutecznym sposobem zabezpieczenia produktu przed fałszerstwem. Zwłaszcza w przypadku kart plastikowych, naklejki holograficzne to najczęściej stosowane zabezpieczenie.

Czym jest hologram?

Hologram jest wykonanym na na nośniku, zapisem fotograficznym co najmniej dwufalowego obrazu interferencyjnego, który w odczycie daje dwa niezależne od siebie trójwymiarowe obrazy przestrzenne (3D). Natomiast najpopularniejsze, dwuwarstwowe naklejki holograficzne (plomby), są kombinacją dwóch nałożonych na siebie warstw grafiki, które tworzą oryginalny obraz wizualny, bardzo trudny do sfałszowania. W połączeniu z numeracją lub nadrukiem indywidualnym, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zalety zabezpieczenia holograficznego

  • Odpowiednio dobrana grubość folii, z której produkowane są naklejki zabezpieczające, gwarantuje ich trwałość.
  • Jednocześnie ta specjalna folia ulega nieodwracalnemu zniszczeniu przy każdej próbie manipulacji.
  • Naklejki i plomby są niewrażliwe na warunki atmosferyczne, temperaturę i wysoki poziom wilgotności.

Bezpieczeństwo hologramu

  • Aby hologram zabezpieczający chronił kartę przed fałszerstwem, powinien zawierać różne rodzaje zabezpieczeń, w różnych skalach wielkości i widzialności. W zasadzie, im więcej, tym lepiej dla bezpieczeństwa produktu.
  • Dlatego dobrze wykonany hologram, poza nano i micro elementami, posiada też elementy dobrze widoczne gołym okiem, które pozwalają na szybką weryfikację i ocenę autentyczności.

Hologramy standardowe Holo i Kine

Te hologramy wykonujemy korzystając z gotowych podkładów holograficznych, wykonanych w jednej z najlepszych technik zabezpieczających: KineMax. Te standardowe podkłady indywidualizujemy nanosząc na nie dodatkowe elementy graficzne, takie jak: nazwa, logo, data, numer, itd. Oczywiście, każdy hologram może być numerowany pojedynczo lub seryjnie.

Zamieszczone poniżej motywy pozwalają dobrać odpowiednie tło hologramu do dalszej personalizacji. Ponadto, hologramy zabezpieczające typu Holo występują wyłącznie w przedstawionych wymiarach. Natomiast hologramy typu Kine mogą być dowolnego kształtu.

naklejki holograficzne HoloFan

HoloFan Fi 19mm

Gilosze, efekt kinematyczny

hologram zabezpieczający HoloBit

HoloBit 19x19mm

Gilosze, efekt kinematyczny

plomby holograficzne HoloDeep

HoloFan Fi 19mm

Gilosze, efekt kinematyczny

naklejka holograficzna HoloKineSec

HoloKineSec

Gilosze, kryptogram, efekty: kinematyczny, 2D/3D, dwukanałowy

Hologramy samoprzylepne HoloFul

HoloFull Fi 19mm

Gilosze, efekt kinematyczny, mikrotekst 200 µm

plomby holograficzne HoloKineSky

HoloKineSky

Gilosze, efekt kinematyczny, mikrotekst 200 µm

zabezpieczenie samoprzylepny hologram HoloKineSpeed

HoloKineSpeed

Efekt kinematyczny, efekt przestrzenny 3D

naklejka holograficzna HoloKineStar

HoloKineStar

Efekt kinematyczny, efekt 2D/3D, efekt dwukanałowy

Rodzaje personalizacji hologramów

Druk termotransferowy

Ta prosta technika personalizacji stosowana jest do wszystkich wzorów Holo i Kine. Ogólnie polega ona na wdrukowaniu w górną powierzchnię naklejki indywidualnej treści lub logo zamawiającego. Drukowanie naklejki holograficznej wykonywane jest techniką termotransferu sublimacyjnego, najczęściej w kolorze czarnym.

Hot-stamping czyli personalizacja przy pomocy podwójnej martycy

Tą skadinąd ciekawą techniką, mogą być indywidualizowane tylko wzory KineSec, KineSky, KineStar. Druk wykonywany jest metodą hot-stamp, czyli tłoczenia na gorąco. Tłoczenie wykonujemy na folii holograficznej lub metalicznej, i w efekcie uzyskujemy trwały znak indywidualny zbliżony wyglądem do hologramu indywidualnego.

Personalizacja elektryczna czyli suchy stempel

Z kolei, tą techniką mogą być indywidualizowane wszystkie motywy Holo i Kine. Druk wykonywany jest metodą wypalenia lub lepiej wytopienia, w zewnętrznej warstwie ochronnej hologramu, grafiki logotypu w kolorze mleczno-srebrnym. Dlatego ten hologram zabezpieczający jest odporny na działanie czynników fizykochemicznych. Ponadto suchy stempel jest widoczny wyłącznie pod określonymi kątami.

Personalizacja laserowa

I na koniec technika laserowa, która może być stosowana do wszystkich motywów Holo i Kine. Personalizacja polega na wygrawerowaniu laserem w wierzchniej warstwie hologramu samoprzylepnego dowolnego logotypu, napisu lub numeru. Dlatego uzyskane w ten sposób wzory są trwałe i mają dożywotnią gwarancję.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa kart plastikowych znajdziesz w zakładce Wiedza. Szczególnie warte przeczytania są zabezpieczenia kart plastikowych, które pokazują jak ochronić swoją legitymację lub dowód tożsamości przed fałszerstwem, kradzieżą danych lub działalnością różnych firm „kolekcjonerskich”.

Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z naszymi specjalistami, z pewnością pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

A jeśli wiesz czego potrzebujesz, odwiedź nasz  sklep CSAdams, sprawdź ceny i kup karty dopasowane do Twoich potrzeb!