ZBLIŻENIOWY CZYTNIK HID OMNIKEY 5023DO KART WYSOKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI

HID Omnikey 5023

Czytnik zbliżeniowy umożliwia silne uwierzytelnianie do komputera, oprogramowania, sieci lub aplikacji w chmurze. Oraz obsługuje karty inteligentne 13,56 MHz, z rozszerzonym bezpieczeństwem systemu, takie jak: iCLASS Elite, ICLASS SE lub iCLASS Seos OTP.

Zastosowanie czytnika Omnikey 5023

  • Najbardziej typowe środowiska dla tego czytnika, to opieka zdrowotna, farmaceutyczna, usługi finansowe, przedsiębiorstwa, rząd i inne agencje, które poszukują wysokiego poziomu bezpieczeństwa i zarządzania dostępem.
  • Dodatkowo może być wykorzystywany do spełniania wymagań bezpieczeństwa i zgodności z przepisami które wymagają dwuskładnikowego uwierzytelniania użytkownika w celu uzyskania dostępu do stacji roboczych i aplikacji.
  • Czytnik HID Omnikey 5023 działa również z nowymi e-dowodami osobistymi.
Karty HID SEOS

Funkcjonalność i zalety czytnika

  • Zbliżeniowy czytnik HID Omnikey 5023 jest kompatybilny z wieloma technologiami kart inteligentnych, tagami i urządzeniami obsługującymi NFC. Dzięki obsłudze wielu referencji opartych na wspólnych standardach ISO 14443 A/B, ISO 15693, czytnik ten jest idealnym wyborem dla osób początkujących. Natomiast kształt i wygląd obudowy został specjalnie zoptymalizowany dla zaawansowanych użytkowników kart zbliżeniowych.
  • Nowy czytnik posiada zintegrowany moduł kryptograficzny obsługujący zaawansowane schematy bezpieczeństwa, takie jak Secure Identity Object (SIO). Dlatego warto wiedzieć, że ekosystem obsługujący SIO firmy HID Global, oferuje wysoce bezpieczną, opartą na standardach, niezależną od technologii i elastyczną strukturę danych tożsamości.
  • Co ważne, czytnik eliminuje potrzebę instalowania sterowników i może być używany ze standardowymi komputerami PC i stacjami roboczymi.
  • Czytnik umożliwia bezpieczne wykonywanie takich operacji jak: logowanie się do systemu operacyjnego, sieci, witryn internetowych oraz aplikacji, dzięki poufności danych personalnych oraz wykorzystaniu haseł jednorazowych OTP.
  • Ponadto, czytnik obsługuje Seos i jest częścią platformy iCLASS SE. W dodatku, czytnik Omnikey 5023 zapewnia wielowarstwowe zabezpieczenia, które w pełni wykorzystują technologię kart bezpiecznych HID. W ten sposób czytnik zapewnia dodatkową ochronę danych tożsamości.
  • Jak już powiedziano, HID Omnikey 5023 obsługuje bezstykowe karty pracujące w systemie RFID z częstotliwością 13.56 MHz, z rozszerzonym bezpieczeństwem systemu. Są to karty: iCLASS Elite, ICLASS SE lub iCLASS Seos OTP.
  • Ponadto czytnik jest zintegrowany i przetestowany z ActivID ActivClient, Applid HID Global i usługi Trusted Tag HID. Dzięki temu, że posiada zintegrowany moduł kryptograficzny obsługuje udoskonalone schematy zabezpieczeń, takie jak Secure Identity Object (SIO).

Dodatkowo czytnik Omnikey 5023 posiada estetyczny, nowoczesny wygląd oraz praktyczne małe rozmiary, które ułatwiają pracę w ograniczonych miejscach.

Interfejs USB 2.0 (Universal Serial Bus), USB 3.0, testowany z rozdzielaczami i kontrolerami
Zasilanie poprzez USB, przewód 150 cm
Żywotność 100.000 cykli włożeniowych
Pobór prądu 60 mA
Wskaźnik statusu biała LED
Prędkość transmisji T=CL, MIFARE®, iCLASS® ISO 14443A/B – do 848 kbps (w zależności od kart)

ISO 15693 – do 26 kbps (w zależności od kart)

NFC Tag 1-4*

Protokoły T=CL, MIFARE®, iCLASS® /ISO 14443 A, ISO 14443 B, ISO 15693
Karty wsparcie dla kart 5V, 3V oraz 1,8V Smart Cards
Sterowniki Natywny sterownik CCID systemu operacyjnego (Windows / Linux / Mac)
Współpracujące systemy operacyjne Windows Windows 10/8.1/8/7/Server 2016/Server 2012/Server 2008R2

Linux Debian 6 .0+ / Ubuntu 11.04+/ Fedora 15+; Open SUSE 11.4+

Mac OS X; Android™ 4.x-7.x

Długość kabla 150 cm
MTBF 500,000 godzin
Zgodność RoHS, WEEE, CE
Certyfikaty USB 2.0; CE, FCC, UL, KCC, RCM
Gwarancja 24 miesięcy
Kolor obudowy szaro niebieska
Wymiary: dł x gł x wys 59 x 59 x 11,4 mm

Czytniki HID Omnikey usługi

Control System FMN projektuje systemy kontroli dostępu dopasowane do wymagań klientów, począwszy od koncepcji systemu, poprzez dobór urządzeń i programów, aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Nasi inżynierowie pomagają przy uruchomieniu i wdrożeniu, a później w utrzymaniu prawidłowego stanu technicznego, przez cały czas pracy systemu. Taka współpraca dostawcy i użytkownika jest pożądana przez każdą firmę i zapewnia korzyści obu stronom.

Jeśli jesteś zainteresowany czytnikami kart Omnikey, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Jeśli interesują cię różne karty elektroniczne to znajdziesz je w zakładce WIEDZA.