AUTONOMICZNE CZYTNIKI ZBLIŻENIOWE DO MAŁEGO SYSTEMU KD

Czytniki autonomiczne

Autonomiczne czytniki zbliżeniowe są przeznaczone do zastosowania w systemach kontroli dostępu jako urządzenia samodzielnie zabezpieczające dostęp do budynku, bez pośrednictwa kontrolera.

autonomiczne czytniki zbliżeniowe

Czytnik autonomiczny łączy w sobie funkcję kontrolera i czytnika jednocześnie.

Takie kompleksowe rozwiązanie jest świetne w przypadkach, gdy nie potrzebujemy oddzielnego kontrolera, a tym samym rozbudowanego sytemu kontroli dostępu. Ponadto, samodzielny czytnik kart znacznie obniża koszt kontroli przejścia oraz upraszcza montaż. W dodatku te sprytne czytniki są proste w instalacji i oszczędzają czas realizacji projektu.

Na ogół, urządzenia te charakteryzują się podobną funkcjonalnością, jednak różnią się konstrukcją, wyglądem i warunkami instalacji. Oprócz tego, każdy z czytników może być wykorzystany jako kontroler podłączony do nadrzędnego kontrolera dostępu. Albo można go skonfigurować do pracy samodzielnej, co ma duże znaczenie w przypadku małych instalacji lub odległych lokalizacji.

I co ważne, autonomiczne czytniki zbliżeniowe polecamy szczególnie do sterowania elektrozamkami.

Ta praktyczna funkcja czytników powoduje, że każdy system kontroli dostępu staje się bezpieczniejszy i kompletny po dodaniu do niego elektrozamknięć. Poza tym, do samodzielnych czytników można dołączyć inne, pomocne urządzenia drzwiowe, takie jak:

  • kontaktron, czyli czujnik otwartych drzwi,
  • lub zasilacz,
  • i diodę LED,
  • albo przycisk wyjścia,
  • i zewnętrzny buzer.

Czytniki autonomiczne usługi

W Control System FMN projektujemy systemy kontroli dostępu dopasowane do wymagań klientów, począwszy od koncepcji systemu, poprzez dobór urządzeń i programów, aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Nasi inżynierowie pomagają przy uruchomieniu i wdrożeniu, a później w utrzymaniu prawidłowego stanu technicznego, przez cały czas pracy systemu. Taka współpraca dostawcy i użytkownika jest pożądana przez każdą firmę i zapewnia korzyści obu stronom.

Jeśli interesują Cię czytniki zbliżeniowe, w tym czytniki autonomiczne, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Jeśli interesuje Cię kontrola dostępu lub różne karty elektroniczne to znajdziesz je w menu WIEDZA.

Czytnik autonomiczny HID EntryProx

HID EntryProx

Samodzielny czytnik kart do jednodrzwiowej kontroli dostępu, pracuje on-line.

 

samodzielny czytnik kart PRX-A

PRX-A

Czytnik autonomiczny, ręcznie programowalny z klawiatury lub pracuje bez komputera.