AUTONOMICZNY CZYTNIK PRX-A

Czytnik PRX-A

Samodzielny czytnik PRX-A jest czytnikiem kart zbliżeniowych w standardzie ISO, ręcznie programowalnym z klawiatury i pracującym bez udziału komputera. Może pracować w oparciu o odczyt karty lub kod wprowadzony z klawiatury.

Autonomiczny czytnik PRX-A odczytuje dane zapisane na karcie i sprawdza czy karta z takimi danymi ma uprawnienia do wejścia. Jeśli tak, to czytnik otworzy drzwi, a jeśli nie czytnik poinformuje użytkownika sygnałem świetlnym i dźwiękowym, że nie może wejść, a drzwi pozostaną zamknięte. PRX-A jest przystosowany do sterowania pracą praktycznie dowolnego rodzaju zamka elektromagnetycznego.

Budowa czytnika PRX-A

Obudowa czytnika wykonana jest z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego w kolorze srebrnym. Obudowa urządzenia jest wodoodporna dzięki czemu nadaje się do pracy zarówno w środku jak i na zewnątrz pomieszczenia. W środku obudowy mieści się zarówno antena jak i elektronika urządzenia.

Identyfikacja możliwa jest poprzez użycie karty, kodu lub karty i kodu. Urządzenie odczytuje karty Unique (125 kHz) lub Mifare (13,56 Mhz) oraz kody o długości od 4 do 8 cyfr.

samodzielny czytnik PRX-A

Samodzielny czytnik PRX-A posiada zestaw wskaźników LED informujących o jego stanie lub trybie działania. Dlatego odczyt karty za każdym razem, potwierdza światełko: zielona dioda – drzwi otwarte, czerwona dioda – drzwi zamknięte.

Ponadto czytnik ma wbudowany beeper, który natychmiast po przyłożeniu karty wydaje sygnał dźwiękowy. Dodatkowo,  do czytnika możesz podłączyć dzwonek.

W przypadku standardowych kart (ISO) zasięg odczytu karty dla czytnika PRX-A, waha się w granicach od 8 do 10 cm. Nie mniej jednak, w przypadku stosowania zamiast kart, breloczka do kluczy, zasięg odczytu spada o ok 30%. Powodem jest  mniejsza średnica anteny breloka. Natomiast maksymalna pojemność czytnika pozwala na obsługę do 1000 szt. kart zbliżeniowych.

Czytnik PRX-A to wygodna, skuteczna kontrola dostępu

Zalety czytnika PRX-A

  • Czytnik autonomiczny PRX-A posiada niewielkie rozmiary,
  • oraz kompaktową obudowę.
  • Ponadto instalacja czytnika jest prosta, a programowanie łatwe w użytkowaniu.
  • Jednym słowem, korzystanie z czytnika jest niezwykle proste.

Opis techniczny

  • Napięcie zasilające: 12 AC/DC,
  • Pobór prądu w trybie czuwania: 30mA,
  • Temperatura pracy: -20C do 50C,
  • Tryb pracy: tylko karta, karta + PIN, lub tylko PIN.

Usługi w kontroli dostępu

Control System FMN projektuje systemy kontroli dostępu dopasowane do wymagań klientów, począwszy od koncepcji systemu, poprzez dobór urządzeń i programów, aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Nasi inżynierowie pomagają przy uruchomieniu i wdrożeniu, a później w utrzymaniu prawidłowego stanu technicznego, przez cały czas pracy systemu. Taka współpraca dostawcy i użytkownika jest pożądana przez każdą firmę i zapewnia korzyści obu stronom.

Jeśli jesteś zainteresowany prostym czytnikami KD, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Jeśli interesują cię różne karty elektroniczne to znajdziesz je w menu WIEDZA.