KONTROLA LOSOWA PRACOWNIKÓW WYELIMINUJE NIEPOŻĄDANE SYTUACJE W FIRMIE

Kontrola losowa

W organizacjach z dużym przepływem pracowników i osób zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje. Dlatego potrzebny jest system  kontroli losowej osób wchodzących lub opuszczających dany obszar.

Ponieważ kontrola wszystkich osób nie jest potrzebna ani wskazana, najlepiej jest, gdy obiektywny system kontroli losowej wskaże założoną ilość pracowników. Oznacza to, że każda z osób przekraczających punkt kontrolny może być losowo wybrana do sprawdzenia przez służbę ochrony. Już sam fakt istnienia losomatu ma działanie prewencyjne.

kontrola losowa osób

Jak wiadomo, niepożądane sytuacje takie jak: przychodzenie do pracy po wpływem alkoholu, wnoszenie na teren pracy rzeczy niedozwolonych, wynoszenie mienia firmy, mogą zdarzyć się w każdej firmie. Zwłaszcza duże firmy decydują się na montaż systemu kontroli losowej pracowników, który pomaga zmniejszyć lub nawet wyeliminować trudne sytuacje. Dlatego, zależnie od wielkości i potrzeb firmy, losomat pozwala wybrać częstotliwość sprawdzania osób.

Dodatkowo, specjalny przycisk, zamontowany w wybranym miejscu, pozwoli sprawdzić wybraną osobę, co do której istnieją podejrzenia. Taki przycisk uzależniony jest od rodzaju kontroli dostępu działającej w przedsiębiorstwie,

Oczywiście dobrze jest zintegrować losomat z istniejącą kontrolą dostępu. Takie rozwiązanie pozwala na zablokowanie bramek/drzwi, włączenie alarmu dźwiękowego lub optycznego w momencie wylosowania danej osoby. Przy czym pamiętaj, aby przed wprowadzeniem kontroli losowej, poinformować o niej pracowników, zgodnie z kodeksem pracy.

Kontrola losowa WTK-01

Kontrola losowa pracowników odbywa się wyłącznie na podstawie algorytmu opartego o rachunek prawdopodobieństwa.

Losomat WTK-01 posiada ośmio pozycyjny przełącznik częstotliwości losowań. To oznacza, że prowadzący kontrolę ma osiem możliwości dopasowania częstotliwości kontroli osób. Ponadto losomat posiada przycisk i wejście typu NO. Takie rozwiązanie pozwala na podłączenie bariery podczerwieni oraz dużych diod sygnalizujących wolne przejście lub zatrzymanie do kontroli. Ponadto losomat ma wbudowany brzęczyk do sygnalizacji dźwiękowej.
Urządzenie posiada zasilanie bezpośrednio z sieci, 230 V.

Losomat WTK-01

System kontroli dostępu usługi

Control System FMN projektuje systemy kontroli dostępu dopasowane do wymagań klientów, począwszy od koncepcji systemu, poprzez dobór urządzeń i programów, aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Nasi inżynierowie pomagają przy uruchomieniu i wdrożeniu, a później w utrzymaniu prawidłowego stanu technicznego, przez cały czas pracy systemu. Taka współpraca dostawcy i użytkownika jest pożądana przez każdą firmę i zapewnia korzyści obu stronom.

Jeśli jesteś zainteresowany kontrolą dostępu, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Szczegółowe informacje techniczne można uzyskać kontaktując się z naszymi specjalistami .