KONTROLA LOSOWA PRACOWNIKÓW WYELIMINUJE NIEPOŻĄDANE SYTUACJE W FIRMIE

Kontrola losowa

W organizacjach z dużym przepływem pracowników i osób zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje. Aby je wyeliminować, zainstaluj  system  kontroli losowej osób wchodzących lub opuszczających dany obszar.

A ponieważ kontrola wszystkich osób nie jest potrzebna ani wskazana, najlepiej jest, gdy obiektywny system kontroli losowej wskaże założoną ilość pracowników. To oznacza, że każda z osób przekraczających punkt kontrolny, podlega losowaniu do sprawdzenia przez służbę ochrony. Ponadto, już sam fakt istnienia losomatu  działa prewencyjnie.

KONTROLA LOSOWA pracowników

Jak wiadomo, niepożądane sytuacje zdarzają się w wielu firmach. Są to np: pracownik przychodzi do pracy po wpływem alkoholu, wnosi na teren pracy rzeczy niedozwolone, albo wynosi mienie firmy.  Tego typu powody są podstawą podjęcia decyzji o zastosowaniu systemu kontroli losowej pracowników. Ponieważ system pomaga zmniejszyć, a nawet wyeliminować trudne sytuacje, więc poprawia atmosferę i relacje pracownicze w firmie. A także eliminuje nieoczywiste straty firmy.

Do tego, dużą zaletą systemu jest fakt, że zależnie od wielkości i potrzeb Twojej firmy, sam zaplanujesz odpowiednią częstotliwość kontroli.

Następnym ułatwieniem jest propozycja specjalnego przycisku, który zamontowany w wybranym miejscu, wskazuje podejrzaną osobę do kontroli. Ten specjalny przycisk zależy od rodzaju kontroli dostępu działającej w przedsiębiorstwie,

Oczywiście, najlepsza sytuacja jest wówczas, gdy losomat jest zintegrowany z istniejącą kontrolą dostępu. Bowiem to rozwiązanie pozwoli na blokowanie bramek/drzwi i włączenie alarmu dźwiękowego lub optycznego, w momencie wylosowania danej osoby.

Ale pamiętaj, że przed wprowadzeniem kontroli losowej, masz obowiązek poinformować o niej pracowników, zgodnie z kodeksem pracy.

Kontrola losowa WTK-01

Kontrola losowa pracowników wykorzystuje algorytmy oparte o rachunek prawdopodobieństwa.

Losomat WTK-01 posiada ośmio pozycyjny przełącznik częstotliwości losowań. To oznacza, że masz aż osiem możliwości dopasowania częstotliwości kontroli osób.

Do tego losomat ma przycisk i wejście typu NO. Dzięki takiemu rozwiązaniu, podłączysz barierę podczerwieni oraz duże diody sygnalizujące wolne przejście lub zatrzymanie do kontroli. Ponadto losomat posiada brzęczyk do sygnalizacji dźwiękowej.
Urządzenie jest zasilane bezpośrednio z sieci, 230 V.

losomat

Usługi w systemie kontroli dostępu

Control System FMN projektuje systemy kontroli dostępu dopasowane do wymagań klientów, począwszy od koncepcji, poprzez dobór urządzeń i programów, aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Nasi inżynierowie pomagają przy uruchomieniu i wdrożeniu, a później w utrzymaniu prawidłowego stanu technicznego, przez cały czas pracy systemu. Taka współpraca dostawcy i użytkownika jest pożądana przez każdą firmę i zapewnia korzyści obu stronom.

Jeśli jesteś zainteresowany kontrolą dostępu, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Jeśli skontaktujesz się z naszymi specjalistami, uzyskasz  szczegółowe informacje techniczne.