KONTROLA LOSOWA PRACOWNIKÓW WYELIMINUJE NIEPOŻĄDANE SYTUACJE W FIRMIE

Kontrola losowa

W organizacjach z dużym przepływem pracowników i osób zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje. Dlatego potrzebny jest system do kontroli osób wchodzących lub opuszczających dany obszar. Ponieważ kontrola wszystkich osób nie jest potrzebna ani wskazana, więc najlepiej jest, gdy obiektywny system kontroli losowej wskaże założoną ilość pracowników. Oznacza to, że każda z osób przekraczających punkt kontrolny może być losowo wybrana do sprawdzenia przez służbę ochrony. Już sam fakt istnienia losomatu ma działanie prewencyjne.

kontrola losowa osób

Jak już powiedziano niepożądane sytuacje takie jak: przychodzenie do pracy po wpływem alkoholu, wnoszenie na teren pracy rzeczy niedozwolonych, wynoszenie mienia firmy, mogą zdarzyć się w każdej firmie. Jednakże kontrola losowa pracowników, która może zmniejszyć lub wyeliminować te sytuacje, przydatna jest szczególnie w firmach dużych. Dlatego, zależnie od wielkości i potrzeb firmy, system kontroli losowej pozwala wybrać częstotliwość sprawdzania osób.

Dodatkowo, w zależności od rodzaju kontroli dostępu działającego w przedsiębiorstwie, istnieje możliwość zamontowania specjalnego przycisku, który pozwala na celowe sprawdzenie wybranej osoby w przypadku, gdy mamy wobec niej jakieś podejrzenia.

Oczywiście losomat możemy zintegrować z istniejącą kontrolą dostępu. Takie rozwiązanie pozwala na zablokowanie bramek/drzwi, włączenie alarmu dźwiękowego lub optycznego w momencie wylosowania danej osoby. Przy tym należy jednak pamiętać, aby przed wprowadzeniem kontroli losowej poinformować o niej pracowników, zgodnie z kodeksem pracy.

Kontrola losowa WTK-01

Losowanie osób w kontrolowanym przejściu odbywa się wyłącznie na podstawie algorytmu opartego o rachunek prawdopodobieństwa.

Losomat WTK-01 ma ośmio – pozycyjny przełącznik częstotliwości losowań. Oznacza to, że mamy osiem możliwości dopasowania częstotliwości kontroli osób. Ponadto losomat posiada przycisk i wejście typu NO. To z kolei pozwala na podłączenie bariery podczerwieni oraz dużych diod, które sygnalizują wolne przejście lub zatrzymanie do kontroli. Ponadto losomat WTK-01 posiada wbudowany brzęczyk do sygnalizacji dźwiękowej.
Urządzenie jest zasilane bezpośrednio z sieci, 230 V.

Losomat WTK-01

System kontroli dostępu usługi

Control System FMN projektuje systemy kontroli dostępu dopasowane do wymagań klientów, począwszy od koncepcji systemu, poprzez dobór urządzeń i programów, aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Nasi inżynierowie pomagają przy uruchomieniu i wdrożeniu, a później w utrzymaniu prawidłowego stanu technicznego, przez cały czas pracy systemu. Taka współpraca dostawcy i użytkownika jest pożądana przez każdą firmę i zapewnia korzyści obu stronom.

Jeśli jesteś zainteresowany kontrolą dostępu, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Szczegółowe informacje techniczne można uzyskać kontaktując się z naszymi specjalistami .