KOMPLETNE ROZWIĄZANIA DLA SZKOŁY I PRZEDSZKOLA, OPROGRAMOWANIE SZKOLNE

Szkoły i przedszkola

Nasze rozwiązania dla edukacji, a szczególnie dla szkół i przedszkoli, są opracowywane od podstaw w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wygody danej placówki. Zwłaszcza przy jednoczesnym poszerzaniu możliwości szkoły w ewidencji pracowników, uczniów i gości na terenie placówki oświatowej.

Przedstawione propozycje służą bezpiecznej wygodzie w dostępie do budynków, logowaniu do komputerów oraz wszelkiej działalności na terenie szkoły.

W naszym portfelu klientów mamy szkoły i przedszkola, z którymi współpracujemy w różnych zakresach i na różnych poziomach technicznych. A do każdego rozwiązania, czy to małego, czy dużego, dodajemy pomoc, fachowy serwis i miłą współpracę na co dzień, przez cały czas życia danego projektu.

drukarka do legitymacji szkolnych

Wybierz to, co dla Twojej szkoły będzie najlepsze. My zrealizujemy Twój wybór szybko i kompleksowo.

Legitymacje szkolne i nauczycielskie

W zakładkach, przedstawiamy propozycje dla szkoły i przedszkola związane z wydawaniem legitymacji szkolnych i nauczyciela oraz usług i funkcjonalności z tym związanych. Warto pamiętać, że CS FMN jest legalnym, oficjalnym dystrybutorem dokumentów MEN, w tym e-Legitymacji szkolnych. Dodatkowe informacje na temat elektronicznych legitymacji szkolnych i nauczyciela znajdziesz w podanych linkach: e-legitymacje szkolne, legitymacje nauczycielskie.

rozwiązania dla edukacji

Dla placówek, które zamówią zestaw ELSz do legitymacji szkolnych, oferujemy gratis:

 • gotowy szablon projektu do wydruku legitymacji
 • przygotowaną bazę danych,
 • i pomoc on-line w uruchomieniu systemu.

Kompletny zestaw do legitymacji szkolnych

Aby wydawać gotowe legitymacje, placówka musi posiadać odpowiedni zestaw urządzeń i programów. Dlatego przedstawiamy kompletny sprzęt/oprogramowanie dla szkół do wydawania legitymacji szkolnych i nauczycielskich.

 • Po pierwsze, podstawą zestawu jest znakomita drukarka HID Fargo DTC1500. Ale drukarka Fargo może być inna: DTC1250e lub HDP5000 – masz wybór!
 • Po drugie, drukarka Fargo współpracuje z bogatym, ale intuicyjnym programem do wykonywania nadruków IDCard, w wybranej przez Ciebie wersji.
 • Ponadto proponowane rozwiązanie posiada możliwość współpracy z innymi systemami, np. kontrolą dostępu, rcp i innym oprogramowaniem szkolnym.
 • A także posiada możliwość rozbudowy i uzupełniania swoich funkcji.

Zestaw do legitymacji szkolnych

Korzyści dla szkół
 • wygoda, a więc możliwość wydawania legitymacji od ręki i wg potrzeb
 • a ponieważ ekonomia rządzi światem, szkoła zachowuje relatywnie niski koszt wydania legitymacji,
 • i co nie mniej ważne, zachowuje bezpieczeństwo danych, bo dane osobowe uczniów i nauczycieli nie opuszczają serwera placówki,
 • na koniec szkoła uzyskuje dobre perspektywy na przyszłość, w postaci możliwości rozbudowy systemu np. o rozliczeniu czasu pracy (Chronos RCP) i kontroli dostępu (Chronos KD), oraz inne programy obce.

Szkoły i przedszkola - Legitymacja szkolna

Zawartość zestawu
 • doskonała, wielofunkcyjna drukarka do kart plastikowych Fargo DTC1500
 • materiały eksploatacyjne dopasowane do ilości legitymacji
 • IDCard, czyli dedykowany program do wykonywania nadruków
 • blankiety legitymacji: szkolne ELSz, nauczyciela LN, pracownika ELP, w potrzebnych ilościach,
 • aktualne hologramy szkolne, w potrzebnych ilościach,
 • ponadto, opcyjnie może być etui do legitymacji, smycz, lub inne akcesoria w dowolnej ilości.
 • Ilość poszczególnych elementów zestawu jest ustalana indywidualnie, dlatego cena zestawu jest każdorazowo inna.

Drukarka termotransferowa DTC 1500

Drukarka FARGO DTC1500 to propozycja HID Global dla firm, szkół i urzędów, które potrzebują szybko i łatwo wydawać identyfikatory. Obsługa jest niesłychanie intuicyjna i bezproblemowa. Dzięki zastosowaniu kartridża w postaci taśmy z kasetą i rolką czyszczącą, drukarka kart ma możliwość utrzymania stałej, wysokiej jakości wydruków, przy jednoczesnej ochronie głowicy drukującej.

Fargo DTC1500

Zalety drukarki do legitymacji szkolnych FARGO DTC1500

Ponieważ dokładne szczegóły technicznych i funkcyjnych zalet tej drukarki zostały wymienione na stronie Fargo DTD1500, tutaj przytoczymy tylko kilka z nich:

 • unikalna funkcja: indywidualny znak wodny. Szkoła może zaprojektować i wydrukować na karcie swój znak wodny, np. nr szkoły, logo. Znak wodny zwiększa bezpieczeństwo i estetykę legitymacji lub identyfikatora.
 • dodatkowo szyfrowana transmisja danych AES. Ta funkcja gwarantuje bezpieczeństwo całego procesu personalizacji kart.
 • co więcej, możliwość wymazywania danych z taśmy po wydruku. A to oznacza, że ​​ taśma może być zwyczajnie utylizowana, bo nie ma na niej danych osobowych.
 • komunikacja po złączu USB lub Ethernet, lub opcyjnie po Wi-Fi,
 • w dodatku, bardzo wydajna taśma kolorowa YMCKO, aż do 850 wydruków (kolorowy panel 1/2)
 • i co ważne, wysoka jakość druku oraz łatwość obsługi,
 • możliwość kodowania kart magnetycznych, zbliżeniowych oraz stykowych.

Oprogramowanie szkolne

oprogramowanie szkolne

Oprogramowanie jest niezbędnym elementem systemu do nadruku legitymacji. IDCard Program jest narzędziem do projektowania i druku kart plastikowych, łączący w sobie szeroki zakres funkcjonalności oraz prostotę obsługi. Interfejs obsługiwany jest intuicyjnie, dzięki czemu nie wymaga skomplikowanych szkoleń dla użytkowników. Poza tym program do druku kart IDCard jest w wersji językowej, co wyróżnia go na tle innych programów. Pełniejszy opis programu i jego funkcji w poszczególnych modułach można znaleźć w IDCard Program.

Zalety programu kart IDCard Program
 • co ważne – polska wersja językowa,
 • oczywiście ma łatwy i intuicyjny interfejs użytkownika,
 • ponadto, jest pięć wersji programu. Dzięki temu można go dopasować do potrzeb szkoły,
 • a w przyszłości, jest możliwość aktualizacji niższej wersji do dowolnej wyższej opcji,
 • i na koniec: oprogramowanie szkolne do drukowania kart jest dostępne w wersji kompatybilnej zarówno z MS Windows, jak i MAC.
System legitymacji szkolnych wdrażamy szybko, integrujemy go z innymi programami szkoły. Następnie szkolimy obsługę ze wszystkich procesów operacyjnych systemu. W dalszym ciągu Control System FMN świadczy autoryzowane usługi serwisowe dla wszystkich oferowanych urządzeń zarówno w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym (czytaj więcej).
Ponadto mogą Państwo skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy są do Państwa dyspozycji.
Nasze systemy z powodzeniem działają w wielu szkołach na terenie kraju. Na życzenie udostępniamy referencje.

Kontrola dostępu w szkole

Rozwiązania CS FMN oparte jest na systemie Chronos KD i RCP i służy do zaufanej kontroli dostępu oraz rozliczania czasu pracy nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. To oprogramowanie szkolne jest w modułach do wyboru, z jednoczesną możliwością rozszerzenia funkcjonalności w każdym czasie. Ponadto zawiera najlepsze w swojej klasie bezpieczeństwo i zachowanie prywatności. Ponieważ takie podejście wzbudza zaufanie szkół i przedszkoli, dlatego nasze propozycje sprawdzają się w każdej placówce oświatowej.

szkoły i przedszkola

A dla szkół bardzo wymagających proponujemy szczegółowe i sprawdzone rozwiązania, autorstwa HID Global.

oprogramowanie szkolne
 • Dostęp mobilny HID. Zapewnij wygodny i bezpieczny dostęp, umożliwiając smartfonom, tabletom urządzeniom mobilnym nadanie zaufanej autoryzacji.
 • Kontrola dostępu HID dla szkoły i przedszkola. Połącz bezpieczeństwo i wygodę, wybierając system kontroli dostępu, który obsługuje szeroką gamę technologii uwierzytelniających.
 • Zarządzanie odwiedzającymi. Dbaj o bezpieczeństwo budynków, automatyzując proces zarządzania gośćmi. Dowiedz się, kto jest w Twoim obiekcie, gdzie się znajduje i jak długo przebywa.
 • I jeszcze uwierzytelnianie biometryczne. Zapewnij najwyższy poziom bezpieczeństwa przed manipulacją i szyfrowania danych w celu zabezpieczenia ich integralności.

Powyższe rozwiązania dla edukacji charakteryzuje najwyższy w danej grupie stopień bezpieczeństwa, trwałość i łatwość użytkowania. Przy wszystkich rozwiązaniach HID dla szkoły i przedszkola świadczymy komplet usług technicznych i serwisowych.

O wszystkie te rozwiązania zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu. Kontakt.

Blankiety ELSz

Control System FMN jest jednym z dużych dystrybutorów blankietów e-legitymacji szkolnych ELSz. Co oczywiste, nasze blankiety spełniają wszystkie wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 26 kwietnia 2018 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198, 2203 i 2361) oraz w Rozporządzeniu MEiN z 2023r. Ponadto, CS FMN jest legalnym, oficjalnym dystrybutorem dokumentów MEN, w tym e-Legitymacji szkolnych. Posiadamy je w stałej sprzedaży, w wymaganych przez klienta ilościach, bez konieczności długiego oczekiwania na dostawę następnej partii.

Blankiety ELSz są kartą elektroniczną zawierającą moduł zbliżeniowy Mifare 1k, Desfire lub moduł ISO Unique, która może być zaimplementowana do szkolnych systemów dostępowych i innych. W kodowaniu blankietów świetnie się sprawdzi drukarka do legitymacji szkolnych Fargo DTC1500, a także oprogramowanie szkolne z funkcją kodowania.

blankiet legitymacji szkolnej

Drukowanie legitymacji szkolnych w CS FMN

Dla szkół i przedszkoli, które nie chcą same drukować legitymacji szkolnych i nauczycielskich, proponujemy wykonanie ich w CS FMN. Od wielu lat nasza firma chętnie wykonuje gotowe legitymacje szkolne i nauczyciela na zamówienie różnych placówek oświatowych. I co ważne CS FMN jest legalnym, oficjalnym dystrybutorem dokumentów MEN, w tym e-Legitymacji szkolnych. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie Legitymacje szkolne i Legitymacje nauczycielskie.

Jeśli chcesz szybko uzyskać legalną, wysokojakościową legitymację ucznia lub nauczyciela zgłoś się do nas.

Więcej informacji na temat danego rozwiązania dla edukacji lub konkretnych produktów znajdziesz w zakładce Wiedza.

Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z naszymi specjalistami, z pewnością pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

A jeśli wiesz czego potrzebujesz dla swojej szkoły i przedszkola, odwiedź nasz  sklep CSAdams, sprawdź ceny i kup karty dopasowane do Twoich potrzeb!