KOMPLETNE ROZWIĄZANIA DLA SZKOŁY I PRZEDSZKOLA, OPROGRAMOWANIE SZKOLNE

Szkoły i przedszkola – rozwiązania dla edukacji

Nasze rozwiązania edukacyjne są opracowywane od podstaw w celu zwiększenia bezpieczeństwa szkoły, jednocześnie rozszerzając możliwości ewidencji pracowników, uczniów i gości na terenie placówki oświatowej. Przedstawione propozycje służą bezpiecznej wygodzie w dostępie do budynków, logowaniu do komputerów oraz wszelkiej działalności na terenie szkoły.

Współpracujemy ze szkołami od ponad 20 lat. Dlatego w naszym portfelu mamy szkoły i przedszkola, z którymi współpracujemy w różnych zakresach. Tak więc, oferujemy im rozwiązania standardowe: sprawdzone, niezawodne i tanie, a także rozwiązania niekonwencjonalne, innowacyjne i zaufane.

Na koniec do każdego rozwiązania, czy to małego, czy dużego, dodajemy pomoc, fachowy serwis i miłą współpracę na co dzień, przez cały czas życia danego projektu.

drukarka dla szkoły i przedszkola

Wybierz to, co dla Twojej szkoły będzie najlepsze. My zrealizujemy Twój wybór szybko i kompleksowo.

Legitymacje szkolne i nauczycielskie

Poniżej, w zakładkach, przedstawiamy propozycje dla szkoły i przedszkola związane z wydawaniem legitymacji szkolnych i nauczyciela oraz usług i funkcjonalności z tym związanych. Dodatkowe informacje na temat elektronicznych legitymacji szkolnych i nauczyciela znajdziesz w podanych linkach: e-legitymacje szkolne, legitymacje nauczycielskie.

Na koniec, dla placówek, które zamówią zestaw do legitymacji szkolnych, oferujemy gratis:

 • gotowy szablon projektu do wydruku legitymacji
 • wraz z przygotowaną bazą danych,
 • ponadto zapewniamy pomoc on-line podczas uruchamiania systemu.

Zestaw do legitymacji szkolnych

Aby wydawać gotowe legitymacje, placówka musi posiadać odpowiedni zestaw urządzeń i programów. Dlatego przedstawiamy kompletny sprzęt/oprogramowanie dla szkół do wydawania legitymacji szkolnych i nauczycielskich. Po pierwsze, podstawą zestawu jest znakomita drukarka Fargo DTC1500 produkcji HID. Po drugie, drukarka DTC1500 współpracuje z bogatym, ale intuicyjnym programem do wykonywania nadruków IDCard. Ponadto proponowane rozwiązanie posiada możliwość współpracy z innymi systemami, np. kontrolą dostępu, rcp i innym oprogramowaniem szkolnym. A także posiada możliwość rozbudowy i uzupełniania swoich funkcji.

Zestaw do legitymacji szkolnych ELSz

Korzyści dla szkół

 • wygoda, a więc możliwość wydawania legitymacji od ręki i wg potrzeb
 • a ponieważ ekonomia rządzi światem, szkoła zachowuje relatywnie niski koszt wydania legitymacji,
 • i co nie mniej ważne, zachowuje bezpieczeństwo danych, bo dane osobowe uczniów i nauczycieli nie opuszczają serwera placówki,
 • na koniec szkoła uzyskuje dobre perspektywy na przyszłość, w postaci możliwości rozbudowy systemu np. o rozliczeniu czasu pracy (Chronos RCP) i kontroli dostępu (Chronos KD), oraz inne programy obce.

Legitymacja szkolna

Zawartość zestawu

 • doskonała, wielofunkcyjna drukarka do kart plastikowych Fargo DTC1500
 • materiały eksploatacyjne dopasowane do ilości legitymacji
 • IDCard, czyli dedykowany program do wykonywania nadruków
 • blankiety legitymacji: szkolne ELSz, nauczyciela LN, pracownika ELP, w potrzebnych ilościach,
 • aktualne hologramy szkolne ,
 • ponadto, opcyjnie może być etui do legitymacji, smycz, lub inne akcesoria w dowolnej ilości.
 • Ilość poszczególnych elementów zestawu jest ustalana indywidualnie, dlatego cena zestawu jest każdorazowo inna.

Drukarka termotransferowa DTC 1500

Drukarka FARGO DTC1500 to propozycja HID Global dla firm, szkół i urzędów, które potrzebują szybko i łatwo wydawać identyfikatory. Obsługa jest niesłychanie intuicyjna i bezproblemowa. Dzięki zastosowaniu kartridża w postaci taśmy z kasetą i rolką czyszczącą, drukarka kart ma możliwość utrzymania stałej, wysokiej jakości wydruków, przy jednoczesnej ochronie głowicy drukującej.

Fargo DTC1500

Zalety drukarki do legitymacji szkolnych FARGO DTC1500
 • modułowa budowa pozwala na dostosowanie modelu do indywidualnych potrzeb
 • unikalna funkcja: indywidualny znak wodny. Szkoła może zaprojektować i wydrukować na karcie swój znak wodny, np. nr szkoły, logo. Znak wodny zwiększa bezpieczeństwo i estetykę legitymacji lub identyfikatora.
 • dodatkowo szyfrowana transmisja danych AES. Ta funkcja gwarantuje bezpieczeństwo całego procesu personalizacji kart.
 • co więcej, możliwość wymazywania danych z taśmy po wydruku. A to oznacza, że ​​ taśma może być zwyczajnie utylizowana, bo nie ma na niej danych osobowych.
 • komunikacja po złączu USB lub Ethernet, lub opcyjnie po Wi-Fi,
 • w dodatku, bardzo wydajna taśma kolorowa YMCKO, aż do 850 wydruków (kolorowy panel 1/2)
 • wygoda w obsłudze, duży podajnik i odbiornik – na 100 kart,
 • a do tego, ładny, nowoczesny wygląd,
 • i co ważne, wysoka jakość druku oraz łatwość obsługi,
 • możliwość nadruku wielokrotnego na jednej karcie
 • prosta wymiana materiałów drukujących w postaci kartridża
 • sygnalizacja stanu drukarki za pomocą zmieniających kolor przycisków
 • prędkość wydruku – 6 sekund dla K, 16 sekund na kartę dla YMCKO tzn. 225 kart na godzinę,
 • opcja nadruku obustronnego na karcie
 • możliwość kodowania kart magnetycznych, zbliżeniowych oraz stykowych.

Oprogramowanie szkolne

ID Card program

Oprogramowanie jest niezbędnym elementem systemu do nadruku legitymacji. IDCard Program jest narzędziem do projektowania i druku kart plastikowych, łączący w sobie szeroki zakres funkcjonalności oraz prostotę obsługi. Interfejs obsługiwany jest intuicyjnie, dzięki czemu nie wymaga skomplikowanych szkoleń dla użytkowników. Poza tym program do druku kart IDCard jest w wersji językowej, co wyróżnia go na tle innych programów. Pełniejszy opis programu i jego funkcji w poszczególnych modułach można znaleźć w IDCard Program.

Zalety programu kart IDCard Program

 • co ważne – polska wersja językowa,
 • oczywiście ma łatwy i intuicyjny interfejs użytkownika,
 • ponadto, jest pięć wersji programu. Dzięki temu można go dopasować do potrzeb szkoły,
 • a w przyszłości, jest możliwość aktualizacji niższej wersji do dowolnej wyższej opcji,
 • i na koniec: oprogramowanie szkolne do drukowania kart jest dostępne w wersji kompatybilnej zarówno z MS Windows, jak i MAC.
System legitymacji szkolnych wdrażamy szybko, integrujemy go z innymi programami szkoły. Następnie szkolimy obsługę ze wszystkich procesów operacyjnych systemu. W dalszym ciągu Control System FMN świadczy autoryzowane usługi serwisowe dla wszystkich oferowanych urządzeń zarówno w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym (czytaj więcej). Ponadto mogą Państwo skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy są do Państwa dyspozycji.
Nasze systemy z powodzeniem działają w wielu szkołach na terenie kraju. Na życzenie udostępniamy referencje.

Rozwiązania CS FMN oparte na systemie Chronos KD i RCP, służące do zaufanej kontroli dostępu, oferują oprogramowanie szkolne w modułach do wyboru, z jednoczesną możliwością rozszerzenia funkcjonalności w każdym czasie. Ponadto zawierają najlepsze w swojej klasie bezpieczeństwo i prywatność. Właśnie takie podejście wzbudza zaufanie szkół i przedszkoli.

Dlatego, w zakładkach są przedstawione propozycje dla każdej szkoły i przedszkola.

szkoły i przedszkola

Dodatkowo proponujemy szczegółowe i sprawdzone rozwiązania, autorstwa HID Global

 • oprogramowanie szkolneDostęp mobilny HID. Zapewnij wygodny i bezpieczny dostęp, umożliwiając smartfonom, tabletom urządzeniom mobilnym nadanie zaufanej autoryzacji.
 • Kontrola dostępu HID dla szkoły i przedszkola. Połącz bezpieczeństwo i wygodę, wybierając system kontroli dostępu, który obsługuje szeroką gamę technologii uwierzytelniających.
 • Zarządzanie odwiedzającymi. Dbaj o bezpieczeństwo budynków, automatyzując proces zarządzania gośćmi. Dowiedz się, kto jest w Twoim obiekcie, gdzie się znajduje i jak długo przebywa.
 • I jeszcze uwierzytelnianie biometryczne. Zapewnij najwyższy poziom bezpieczeństwa przed manipulacją i szyfrowania danych w celu zabezpieczenia ich integralności.

Powyższe propozycje charakteryzuje najwyższy w danej grupie stopień bezpieczeństwa, trwałość i łatwość użytkowania. Przy wszystkich rozwiązaniach HID dla szkoły i przedszkola świadczymy komplet usług technicznych.

O wszystkie te rozwiązania zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu. Kontakt.

Control System FMN jest jednym z głównych dystrybutorów blankietów e-legitymacji szkolnychch ELSz. Co oczywiste, nasze blankiety spełniają wszystkie wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 26 kwietnia 2018 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198, 2203 i 2361). W dodatku posiadamy je w stałej sprzedaży w wymaganych przez klienta ilościach, bez konieczności długiego oczekiwania na dodruk następnej partii. Blankiety ELSz są kartą elektroniczną zawierającą moduł zbliżeniowy Mifare 1k lub moduł ISO Unique, która może być zaimplementowana do szkolnych systemów dostępowych, lub innych.

legitymacja szkolna

Legitymacje szkolne i nauczycielskie wykonywane w CS FMN

Dla szkół i przedszkoli, które nie chcą same drukować legitymacji szkolnych proponujemy wykonanie ich w CS FMN. Od wielu lat nasza firma chętnie wykonuje gotowe legitymacje szkolne i nauczyciela na zamówienie różnych placówek oświatowych. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie Legitymacje szkolne i Legitymacje nauczycielskie.

Jeśli chcesz szybko uzyskać wysokojakościową legitymację ucznia lub nauczyciela zgłoś się do nas.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa kart plastikowych znajdziesz w zakładce Wiedza.

Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z naszymi specjalistami, z pewnością pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

A jeśli wiesz czego potrzebujesz dla swojej szkoły i przedszkola, odwiedź nasz  sklep CSAdams, sprawdź ceny i kup karty dopasowane do Twoich potrzeb!