TRANSPORT – DEDYKOWANE ROZWIĄZANIA BILETOWE I DOSTĘPOWE

Transport

Wieloaplikacyjne systemy operacyjne zapewniają kontrolę dostępu do transportu, wydarzeń sportowych, programów członkowskich, aplikacji e-portmonetki i obiektów turystycznych.

Obecnie każdy system transportu publicznego wykorzystuje programy kartowe i karty elektroniczne do obsługi komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Coraz częściej też systemy te są rozszerzane o dodatkowe funkcje niezbędne w masowym zarządzaniu danymi osobowymi, takie jak np. kodowanie chipów kart. Można łatwo zauważyć, że karty plastikowe są coraz szerzej wykorzystywane w transporcie publicznym.

propozycje dla transportu

Karty elektroniczne dla transportu miejskiego

Obecnie każdy system transportu publicznego wykorzystuje programy kartowe i karty elektroniczne do obsługi komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Coraz częściej też, systemy te są rozszerzane o dodatkowe funkcje, niezbędne w masowym zarządzaniu danymi osobowymi, takie jak np. zarządzanie danymi, kodowanie kart, i in. Jak łatwo można zauważyć, elektroniczne karty plastikowe są coraz szerzej wykorzystywane w transporcie publicznym.

Oczywiście, masowe systemy biletów miejskich generują szerokie i różnorodne zapotrzebowanie, nie tylko na karty plastikowe, ale także na czytniki, urządzenia do druku, kodowania i mailingu kart, i inne. Dlatego, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, przedstawiamy szereg propozycji, z których mogą skorzystać nie tylko firmy transportu miejskiego, ale również wszystkie inne firmy transportowe o okołotransportowe.

Jak dotąd, najczęściej używaną kartą miejską jest offsetowa karta mifare classic, która pozwala przejść przez bramkę na stacji oraz odczytać bilet w czytniku kontrolera.

Nasza firma oferuje takie karty w postaci czystej lub zadrukowanej, w ilościach dowolnych:

 • czyste karty mifare classic
 • karty mifare classic offsetowe
 • I spersonalizowane karty mifare classic
Do zaawansowanych systemów biletowych opartych na kartach inteligentnych, proponujemy karty wielosystemowe, hybrydowe lub dualne

Dwie, pierwsze karty: Cosmo i CSX działają już od lat w wielu miastach polskich jako karty miejskie.

Jeśli chcesz masowo spersonalizować lub zakodować karty plastikowe, mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązania.

Przedsiębiorstwom transportowym, zarówno publicznym jak i prywatnym, proponujemy kilka różnych systemów personalizacji kart plastikowych. Począwszy od małych, desktopowych urządzeń do druku własnego projektu graficznego i personalizacji karty, po duże systemy do druku i kodowania informacji w mikroprocesorze karty, aż po zaawansowane systemy mailingowe. Każdy z tych systemów jest konfigurowany zgodnie z wymaganiami biznesowymi klienta. O wszystkich można powiedzieć, że łączy ich prostota i łatwość obsługi. A to oznacza szybszy i bardziej wygodny dostęp dla użytkowników, poprawa bezpieczeństwa przechowywania danych, a także obniżenie kosztów operacyjnych. Ponieważ transport związany jest nie tylko z przemieszczaniem się ludzi ale również i towarów. Dlatego staramy się, aby nasze rozwiązania były pomocne również w obu zakresach.

Oferujemy także projektowanie, nadruk i kodowanie kart w naszej firmie. Nadruki wykonujemy w ilościach od pojedynczych kart po ilości hurtowe.

Nasze rozwiązania dla firm transportowych

Nieprzerwanie Control System FMN świadczy autoryzowane usługi serwisowe dla wszystkich oferowanych urządzeń zarówno w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym. Ponadto mogą Państwo skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy są do Państwa dyspozycji.

Aby jakościowo i ekonomicznie wybrać rozwiązanie najlepsze dla Twojej firmy, zapoznaj się z niektórymi artykułami z działu WIEDZA, lub odwiedź sklep CSAdams, gdzie znajdziesz wiele interesujących pozycji, w atrakcyjnych cenach.

Kontrola dostępu HID dla systemów transportowych

Dlatego HID Global od wielu lat jest liderem w dziedzinie kontroli dostępu i oferuje kompleksowe rozwiązania dla systemów transportowych. Zwłaszcza wieloaplikacyjne systemy operacyjne można zintegrować z istniejącym sprzętem, zapewniając maksymalną elastyczność. W związku z tym, w zakładkach poniżej, znajdziesz propozycje różnych rozwiązań HID dla transportu i nie tylko. Warto poznać szeroką gamę propozycji dla różnych branż transportowych.

Przedstawione propozycje charakteryzuje najwyższy w danej grupie stopień bezpieczeństwa, trwałość i łatwość użytkowania. Przy wszystkich rozwiązaniach HID, CS FMN świadczy komplet usług technicznych.

O wszystkie te rozwiązania pytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.

Ponad połowa światowej populacji mieszka w miastach. W 10 azjatyckich miastach: Delhi, Tokio, Osace, Karaczi, Dżakarcie, Bombaju, Szanghaju, Manili, Seulu i Pekinie mieszka już ponad 20 milionów ludzi. Ta zwiększona urbanizacja wymaga nowoczesnych rozwiązań transportowych.

Kioski i terminale biletowe

Rozwiązania dla transportu HID Global zawierają kompleksowe stacje robocze do obsługi biletów i płatności, podłączone do systemu centralnego.

 • Sprzęt do obsługi biletów
 • Mobilne terminale do obsługi biletów transportowych
 • Terminale samoobsługowe do obsługi biletów transportowych
 • Samoobsługowe terminale do płatności

Oraz uniwersalne stacje robocze do obsługi biletów i płatności, połączone z Twoim systemem centralnym.

Sprzęt do biletów transportowych

Wraz z modułami oprogramowania do wystawiania biletów elektronicznych dostarczamy w pełni konfigurowalne terminale i kioski. Podstawowa konfiguracja składa się z pulpitu z zewnętrzną (lub zintegrowaną) kamerą internetową oraz drukarką biletów transportowych lub kart elektronicznych (karta miejska). Nasze stacje robocze typu „wszystko w jednym” umożliwiają szybkie wydawanie kart inteligentnych – w trybie online lub offline – i można je podłączyć do systemu centralnego. Dodatkowo stacja robocza zawiera cały sprzęt i oprogramowanie niezbędne do zarządzania wszystkimi aspektami wydawania kart inteligentnych. W tym elektryczną personalizację chipa i termiczne drukowanie grafiki. A nasze samoobsługowe i mobilne terminale biletowe są w pełni konfigurowalne.

Zalety mobilnych terminali biletowych

 • Przenośny kiosk umożliwia klientom otwarcie kasy biletowej, w dowolnym miejscu, w mniej niż pięć minut.
 • Ponadto, kółka samonastawne i solidna walizka transportowa umożliwiają bezpieczne i szybkie przenoszenie terminala.
 • Oraz elastyczna konstrukcja ze standardowymi komponentami, które można łatwo dostosować.

Zalety terminali samoobsługowych

 • Szybkość – po zakupie biletów terminale te natychmiast wydają klientowi spersonalizowany bilet lub kartę inteligentną.
 • Kompletność – w pełni wyposażone w urządzenia zbliżeniowe i kontaktowe do kart kredytowych.
 • Wygoda – elastyczna konstrukcja ze standardowymi komponentami, które można łatwo dostosować.

Samoobsługowe terminale płatnicze

 • Idealne połączenie sprzedaży biletów transportowych i płatności w kiosku typu „wszystko w jednym”.
 • Ponadto akceptuje karty kredytowe, NFC, monety i banknoty, z bezpiecznym certyfikowanym PIN Pad.
 • I elastyczna konstrukcja ze standardowymi komponentami, które można łatwo dostosować.

Przy wszystkich rozwiązaniach dla transportu HID, świadczymy komplet usług technicznych.

O wszystkie rozwiązania dla transportu, zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.

Komponenty oprogramowania

 • Po pierwsze: przechwytywanie i zapisywanie danych osobowych jest w pełni konfigurowalne. W dodatku może być internetowe lub połączone z centralną bazą danych.
 • Po drugie: Key Management System oznacza generowanie kluczy i certyfikatów do szyfrowania danych w biletach elektronicznych.
 • Ponadto obsługuje różne algorytmy kryptograficzne.
 • I jeszcze personalizacja i monitorowanie SAM/VSAM.
 • A wszystko jest wysoce bezpieczne.

Oprogramowanie pośredniczące dla aplikacji mobilnych

HID Global opracowuje biblioteki w środowisku .NET , do zarządzania standardami technologicznymi (np. Calypso, Cipurse, Kiat), na naszych kartach inteligentnych, z dowolnym modelem danych karty. Nasze oprogramowanie pośredniczące może zarządzać podpisami danych, w ramach sprzętowego modułu bezpieczeństwa (HSM). W ten sposób unika się konieczności stosowania modułów fizycznych.

Emulacja karty hosta (HCE)

HCE tworzy wirtualną kartę inteligentną na smartfonach z obsługą NFC. Tym samym umożliwia urządzeniom mobilnym działanie jako bezpieczne „wirtualne bilety podróżne”. Zbliż smartfon do czytnika biletowego, bilet zostanie skasowany i szlaban się otworzy.

Jest to rozwiązanie „pod klucz” do łatwego wdrożenia mobilnego biletu, opartego na technologii HCE, w dowolnym istniejącym zautomatyzowanym systemie poboru opłat.

 • Działa na 7816-4 i używa polecenia ISO Select_AID do połączenia.
 • HCE Android MIDlet do emulacji Calypso, Cipurse i KIAT. Jest również gotowy do integracji z aplikacją innej firmy.
 • Ponadto biblioteki Androida do zarządzania kartami inteligentnymi typu A i typu B przy użyciu technologii NFC.
 • Oraz backend HCE to bezpieczna brama do MIDletu.

Usługi i pomoc w sprzedaży biletów

HID Global oferuje pełne wsparcie, personalizację i usługi realizacji dla kart inteligentnych zgodnych ze standardem ISO oraz biletów i opasek na rękę w wersji papierowej.

Przy wszystkich rozwiązaniach dla transportu HID, świadczymy komplet usług technicznych.

O wszystkie rozwiązania dla transportu, zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.

Wieloaplikacyjny system operacyjny KIAT

KIAT to wieloaplikacyjny system operacyjny przeznaczony do współpracy z mikrokontrolerami zbliżeniowymi i dwuinterfejsowymi. Jest zgodny z międzynarodowymi standardami ISO 7816 (do 192 kbps T=0) oraz ISO 14443 (do 848 kbps).

Zalety KIAT OS
 • Aktywne uwierzytelnianie/PIN.
 • Zarządzanie transakcjami.
 • Bezpieczne przesyłanie wiadomości.
 • Oraz bezpieczna, autorska e-Portmonetka.
 • Ponadto zawiera funkcjonalność wycofywania.
Algorytmy kryptograficzne COS
 • Szyfr: DES (TDES, DESX) ECB-CBC
 • Sygnatura: DES MAC8
 • MAC: ISO 9797, ISO 10118
 • Suma kontrolna: CRC16/CRC32
 • Numer losowy: Bezpieczny losowy
 • Rozmiar klucza DES: do 120 bitów
Główne atuty
 • Wszechstronność: KIAT OS może być używany na wielu różnych rynkach,
 • I wysoka niezawodność: gruntownie przetestowane pod kątem wielu zastosowań,
 • Na koniec funkcja wielu zastosowań: KIAT OS może być używany do wielu różnych zastosowań.

Przy wszystkich rozwiązaniach HID świadczymy komplet usług technicznych.

O wszystkie rozwiązania dla transportu, zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.