ROZWIAZANIA DLA TRANSPORTU, KARTY I BILETY TRANSPORTOWE

Transport

Wieloaplikacyjne systemy operacyjne zapewniają kontrolę dostępu do transportu, wydarzeń sportowych, programów członkowskich, aplikacji e-portmonetki i obiektów turystycznych.

Obecnie każdy system transportu publicznego wykorzystuje programy kartowe i karty elektroniczne do obsługi komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Coraz częściej też systemy te są rozszerzane o dodatkowe funkcje, niezbędne w masowym zarządzaniu danymi osobowymi, takie jak np. kodowanie chipów kart. Dlatego można łatwo zauważyć, że  plastikowe karty miejskie są częścią ważnego rozwiązania dla transportu i są coraz szerzej wykorzystywane w komunikacji publicznej.

Transport miejski

Karty elektroniczne jako bilety transportowe

karta miejska

Oczywiście, masowe systemy biletów miejskich generują szerokie i różnorodne zapotrzebowanie, nie tylko na karty plastikowe, ale także na czytniki, urządzenia do druku, kodowania i mailingu kart, i inne. Dlatego, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, przedstawiamy szereg propozycji, z których mogą skorzystać nie tylko firmy transportu miejskiego, ale również wszystkie inne firmy transportowe o okołotransportowe.

Jak dotąd, najczęściej używana jako bilety transportowe lub jako karta miejska, jest karta offsetowa mifare classic, która pozwala podróżnemu przejść przez bramkę na stacji oraz odczytać bilet w czytniku kontrolera. Ponieważ działamy na rynku kart plastikowych już niemal 30 lat, nasze produkty są najwyższej jakości. W dodatku oferujemy karty plastikowe różnych producentów (do wyboru), w postaci czystej lub zadrukowanej, w ilościach dowolnych. Te najpopularniejsze karty, to:

Natomiast do zaawansowanych systemów biletowych opartych na kartach inteligentnych, proponujemy karty wielosystemowe, hybrydowe lub dualne

Dwie, pierwsze karty: Cosmo i CSX działają już od lat w wielu miastach polskich jako karty miejskie.

Jeśli chcesz masowo spersonalizować lub zakodować karty plastikowe, mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązania

Specjalistyczne rozwiązania dla transportu

Przedsiębiorstwom transportowym, zarówno publicznym jak i prywatnym, proponujemy kilka różnych systemów personalizacji kart plastikowych. Począwszy od małych, desktopowych urządzeń do druku własnego, projektu graficznego i personalizacji karty, po duże systemy do druku i kodowania informacji w mikroprocesorze karty, aż po zaawansowane systemy mailingowe.

Każdy z tych systemów jest konfigurowany zgodnie z wymaganiami biznesowymi klienta. O wszystkich można powiedzieć, że łączy ich prostota i łatwość obsługi. A to oznacza szybszy i bardziej wygodny dostęp dla użytkowników, poprawa bezpieczeństwa przechowywania danych, a także obniżenie kosztów operacyjnych. Ponieważ transport związany jest nie tylko z przemieszczaniem się ludzi, ale również i towarów. Dlatego staramy się, aby nasze rozwiązania były pomocne również w obu zakresach.

kopertownica do biletów

Projekt karty, nadruk i kodowanie chipa możesz zamówić niezależnie od ilości kart

Nasze rozwiązania dla firm transportowych

bilety transportowe
 • I na koniec, potrzebny w każdej firmie, bogaty funkcyjnie system Chronos RCP, do rozliczania czasu pracy w firmach transportowych
 • lub system Chronos KD, do fizycznej i logicznej kontroli dostępu w firmach transportowych.

Te wszystkie, małe i duże, rozwiązania dla transportu objęte są autoryzowanymi usługami serwisowymi, zarówno w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym. Ponadto, w każdym wypadku, możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Aby jakościowo i ekonomicznie wybrać rozwiązanie najlepsze dla Twojej firmy, zapoznaj się z niektórymi artykułami z działu WIEDZA, lub odwiedź sklep CSAdams, gdzie znajdziesz wiele interesujących pozycji, w atrakcyjnych cenach.

Kontrola dostępu HID dla systemów transportowych

Ponieważ HID Global od wielu lat jest liderem w dziedzinie kontroli dostępu, w swojej ofercie posiada kompleksowe rozwiązania dla systemów transportowych, sprawdzone w wielu miejscach na świecie. Zwłaszcza popularne są wieloaplikacyjne systemy operacyjne, które można zintegrować z istniejącym sprzętem, zapewniając maksymalną elastyczność. A w zakładkach poniżej, znajdziesz propozycje różnych rozwiązań HID dla transportu i innych branż. Dlatego poznaj szeroką gamę propozycji dla różnych branż transportowych.

rozwiązania dla transportu

Przedstawione propozycje charakteryzuje najwyższy w danej grupie stopień bezpieczeństwa, trwałość i łatwość użytkowania. Przy wszystkich rozwiązaniach HID, CS FMN świadczy komplet usług technicznych.

O wszystkie te rozwiązania pytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.

Ponad połowa światowej populacji mieszka w miastach. W 10 azjatyckich miastach: Delhi, Tokio, Osace, Karaczi, Dżakarcie, Bombaju, Szanghaju, Manili, Seulu i Pekinie mieszka już ponad 20 milionów ludzi. Ta zwiększona urbanizacja wymaga nowoczesnych rozwiązań transportowych.

Kioski i automaty biletowe

Rozwiązania dla transportu HID Global zawierają kompleksowe stacje robocze do obsługi biletów i płatności, podłączone do systemu centralnego.

Oraz uniwersalne stacje robocze do obsługi biletów i płatności, połączone z Twoim systemem centralnym.

Sprzęt do biletów transportowych

Wraz z modułami oprogramowania do wystawiania biletów elektronicznych dostarczamy w pełni konfigurowalne terminale i kioski. Podstawowa konfiguracja składa się z pulpitu z zewnętrzną (lub zintegrowaną) kamerą internetową oraz drukarką biletów transportowych lub kart elektronicznych (karta miejska). Nasze stacje robocze typu „wszystko w jednym” umożliwiają szybkie wydawanie kart inteligentnych – w trybie online lub offline – i można je podłączyć do systemu centralnego. Dodatkowo stacja robocza zawiera cały sprzęt i oprogramowanie niezbędne do zarządzania wszystkimi aspektami wydawania kart inteligentnych. W tym elektryczną personalizację chipa i termiczne drukowanie grafiki. A nasze samoobsługowe i mobilne terminale biletowe są w pełni konfigurowalne.

Zalety mobilnych terminali biletowych

 • Przenośny kiosk umożliwia klientom otwarcie kasy biletowej, w dowolnym miejscu, w mniej niż pięć minut.
 • Ponadto, kółka samonastawne i solidna walizka transportowa umożliwiają bezpieczne i szybkie przenoszenie terminala.
 • Oraz elastyczna konstrukcja ze standardowymi komponentami, które można łatwo dostosować.

Zalety terminali samoobsługowych

 • Szybkość – po zakupie biletów terminale te natychmiast wydają klientowi spersonalizowany bilet lub kartę inteligentną.
 • Kompletność – w pełni wyposażone w urządzenia zbliżeniowe i kontaktowe do kart kredytowych.
 • Wygoda – elastyczna konstrukcja ze standardowymi komponentami, które można łatwo dostosować.

Bilety transportowe i samoobsługowe terminale płatnicze

 • Idealne połączenie sprzedaży biletów transportowych i płatności w kiosku typu „wszystko w jednym”.
 • Ponadto akceptuje karty kredytowe, NFC, monety i banknoty, z bezpiecznym certyfikowanym PIN Pad.
 • I elastyczna konstrukcja ze standardowymi komponentami, które można łatwo dostosować.

Przy wszystkich rozwiązaniach dla transportu HID, świadczymy komplet usług technicznych.

Jeśli interesuje Cię bezpieczne wydawanie i walidacja biletów zajrzyj na stronę Bezpieczny bilet.

O wszystkie rozwiązania dla transportu, zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.

Komponenty oprogramowania dla transportu

 • Po pierwsze: przechwytywanie i zapisywanie danych osobowych jest w pełni konfigurowalne. W dodatku, program może być internetowy lub połączony z centralną bazą danych.
 • Po drugie: Key Management System oznacza generowanie kluczy i certyfikatów do szyfrowania danych w biletach elektronicznych.
 • Ponadto, aplikacja obsługuje różne algorytmy kryptograficzne.
 • Oraz wykonuje personalizację i monitorowanie SAM/VSAM.
 • Cała funkcjonalność programu jest wysoce bezpieczna.

Oprogramowanie pośredniczące dla aplikacji mobilnych

HID Global opracowuje biblioteki w środowisku .NET, do zarządzania standardami technologicznymi (np. Calypso, Cipurse, Kiat), na swoich kartach inteligentnych, z dowolnym modelem danych karty. Natomiast oprogramowanie pośredniczące może zarządzać podpisami danych, w ramach sprzętowego modułu bezpieczeństwa (HSM). W ten sposób unika się konieczności stosowania modułów fizycznych.

Emulacja karty hosta (HCE)

HCE tworzy wirtualną kartę inteligentną na smartfonach z obsługą NFC. Tym samym umożliwia urządzeniom mobilnym działanie jako bezpieczne „wirtualne bilety transportowe (podróżne)”. Oznacza to: zbliż smartfon do czytnika biletowego, a bilet zostanie skasowany i szlaban się otworzy.

Jest to rozwiązanie „pod klucz” do łatwego wdrożenia mobilnego biletu, opartego na technologii HCE, w dowolnym istniejącym zautomatyzowanym systemie poboru opłat.

 • Aplikacja działa na 7816-4 i używa polecenia ISO Select_AID do połączenia.
 • Z kolei aplet HCE Android MIDlet służy do emulacji Calypso, Cipurse i KIAT. Jest również gotowy do integracji z aplikacją innej firmy.
 • Ponadto biblioteki Androida służą do zarządzania kartami inteligentnymi typu A i typu B przy użyciu technologii NFC.
 • Natomiast backend HCE to bezpieczna brama do MIDletu.

Usługi i pomoc w sprzedaży biletów

HID Global oferuje pełne wsparcie, personalizację i usługi realizacji dla kart inteligentnych zgodnych ze standardem ISO oraz biletów transportowych i opasek na rękę w wersji papierowej. Przy wszystkich rozwiązaniach dla transportu HID, CS FMN świadczy komplet usług technicznych.

O wszystkie rozwiązania dla transportu, zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.

Wieloaplikacyjny system KIAT

KIAT to wieloaplikacyjny system operacyjny przeznaczony do współpracy z mikrokontrolerami zbliżeniowymi i dwuinterfejsowymi. Jest zgodny z międzynarodowymi standardami ISO 7816 (do 192 kbps T=0) oraz ISO 14443 (do 848 kbps).

Zalety KIAT OS
 • Aktywne uwierzytelnianie/PIN.
 • Zarządzanie transakcjami.
 • Bezpieczne przesyłanie wiadomości.
 • Oraz bezpieczna, autorska e-Portmonetka.
 • Ponadto zawiera funkcjonalność wycofywania.
Algorytmy kryptograficzne COS
 • Szyfr: DES (TDES, DESX) ECB-CBC
 • Sygnatura: DES MAC8
 • MAC: ISO 9797, ISO 10118
 • Suma kontrolna: CRC16/CRC32
 • Numer losowy: Bezpieczny losowy
 • Rozmiar klucza DES: do 120 bitów
Główne atuty
 • Wszechstronność: KIAT OS może być używany na wielu różnych rynkach,
 • I wysoka niezawodność: gruntownie przetestowane pod kątem wielu zastosowań,
 • Na koniec funkcja wielu zastosowań: KIAT OS może być używany do wielu różnych zastosowań.

Przy wszystkich rozwiązaniach HID świadczymy komplet usług technicznych.

O wszystkie rozwiązania dla transportu, zapytaj naszych specjalistów, którzy udzielą odpowiednich informacji oraz przedstawią ofertę systemu.