System kontroli dostępu

System kontroli dostępu bazujący na programie  CHRONOS współpracuje z urządzeniami CS, HID lub SYNEL – to szeroki oferta dla dużych i małych firm. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem izraelskiej firmy Synel oraz autoryzowanym dystrybutorem  HID Global wchodzącej w skład Assa Abloy. Posiadamy również własne produkty i urządzenia CS z zakresu kontroli dostępu indywidualnie dopasowywane do potrzeb klientów.

system kontroli dostępu

Kontrola dostępu

System kontroli dostępu ogranicza dostęp do pomieszczeń i stref w wybranym obiekcie, dopuszczając jedynie osoby upoważnione, korzystające z identyfikatorów. Ponadto zaprogramowane czytniki kart limitują dostęp do wybranych pomieszczeń lub stref. W szczególności uniemożliwiają wejście osobom nie posiadającym karty lub posiadającym karty o nieodpowiednich uprawnieniach. Administrator dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu ma możliwość nadawania lub ograniczania prawa dostępu poszczególnym osobom jak i grupom. Może  również kontrolować sytuację w stanach nadzwyczajnych (pożar, zagrożenie itp).

System kontroli dostępu CHRONOS

Jesteśmy w stanie zrealizować kompleksowa indywidualny projekt z zakresu KD do obiektów. Po pierwsze zaczynając od zaprojektowania systemu po przez dobór urządzeń aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Ponadto oferujemy wsparcie projektowe kontroli dostępu dla firm instalatorskich, zapewniamy pomoc naszych inżynierów przy uruchomieniu i wdrożeniu systemu.

Oferowane przez nas kontrola dostępu, w większości przypadków działają w oparciu o odczyt kart zbliżeniowych, posiadanych przez użytkowników. W naszej ofercie znajdują się również rozwiązania KD pozwalające na korzystanie z pilotów (bramy, parkingi, wejścia dla gości) oraz czytników linii papilarnych.

W jednym systemie kontroli dostępu jesteśmy w stanie zintegrować obsługę wielu typów kart, ma to istotne znaczenie w przypadku, kiedy w zabezpieczanym obiekcie funkcjonuje wiele podmiotów, z których duża część posiada już karty i chce je zachować, ale jednocześnie obsługiwać za ich pomocą fragmenty systemu dostępne dla wszystkich użytkowników.

Przykładowy system kontroli dostępu

system kontroli dostępu - schemat

Podstawowe elementy systemu:

Przykładowe rozwiązanie - kontrola dostępu w przejściu biurowym

Przykładowe rozwiązanie – system kontroli dostępu w przejściu biurowym

Zastosowanie kontroli dostępu w biurze znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. W prosty sposób mamy możliwość ograniczenia dostępu osób nieuprawnionych do określonych obszarów oraz kontroli przepływu osób (kto, gdzie i kiedy). Poniżej przedstawiono przykładową konfigurację systemu kontroli dostępu dla przejścia biurowego:

Schemat kontroli dostępu dla przejścia biurowego

system kontroli dostępu biuro - schemat

Przykładowa konfiguracja KD dla przejścia biurowego:

 • program zarządzający
 • sterownik kontroli dostępu
 • czytnik kart zbliżeniowych
 • zamek typu Solenoid
 • samozamykacz drzwiowy
 • przycisk awaryjnego otwarcia drzwi

Przykładowe rozwiązanie - kontrola dostępu w serwerowni

Przykładowe rozwiązanie – system kontroli dostępu w serwerowni

Serwerownia to obecnie jedno z najważniejszych pomieszczeń w biurze. To tam gromadzone są poufne dane i wszystkie informacje. Awaria lub celowe uszkodzenie systemu informatycznego paraliżuje pracę całej firmy narażając na ogromne straty. Pomieszczenie to powinno podlegać szczególnej ochronie. Dostęp do serwerowni powinien być ograniczony i monitorowany. Zastosowanie kontroli dostępu znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. W prosty sposób mamy możliwość ograniczenia dostępu osób nieuprawnionych oraz kontroli przepływu osób (kto, kiedy).

Schemat kontroli dostępu w serwerowni

system kontroli dostępu serwerownia - schemat

Przykładowa konfiguracja KD dla serwerowni:

 • program zarządzający
 • sterownik kontroli dostępu
 • czytniki biometryczne
 • zamek typu Solenoid
 • samozamykacz drzwiowy
 • przycisk awaryjnego otwarcia drzwi 

Sprawdź nasze produkty