BIOMETRIA TO PEWNE UWIERZYTELNIENIE I WERYFIKACJA

Biometria

Udowodnienie, kim jesteśmy w trakcie naszych pracowitych dni, powinno odbywać się w mgnieniu oka. Przyjęliśmy tę koncepcję dosłownie i stworzyliśmy technologię, która wykorzystuje unikalne cechy biometryczne: odciski palców i twarze, do uwierzytelniania, weryfikacji i identyfikacji.

W naszych systemach biometrycznych wszystko odbywa się z myślą o szybkości, dokładności i bezpieczeństwie. I jest obsługiwane w wygodny, bezproblemowy sposób, a system jest zgodny z Twoim projektem i wymaganiami.

urządzenia biometryczne

Prywatność i bezpieczeństwo są naszym priorytetem

HID jest światowym liderem w zakresie zasilania zaufanych tożsamości, również z tego względu, że bardzo poważnie traktuje prywatność i bezpieczeństwo. Dlatego przedstawione tu rozwiązania biometryczne są projektowane przy użyciu metodologii bezpiecznego cyklu rozwoju. A przyjazne oprogramowanie (SSDL) zapewnia bezpieczną integrację z infrastrukturami naszych klientów. Do tego proces SSDL daje programistom wgląd w potencjalne luki w zabezpieczeniach, zanim pojawią się zagrożenia.

Oprócz tego technologie HID są opracowywane przy użyciu potrzebnej w firmach funkcji Privacy by Design. Jest to funkcja etycznego gromadzenia danych, z możliwością wyrażenia zgody lub rezygnacji przez użytkownika oraz wskazówek dotyczących umowy EULA. Ponadto, te wskazówki i treść umowy są w pełni zgodne z dzisiejszymi przepisami dotyczącymi prywatności, takimi jak RODO.

Biometria jest technologią przyszłości, dlatego warto w nią zainwestować

Weryfikacja biometryczna to uwierzytelnianie użytkowników we wszystkich zakątkach świata.

Systemy biometryczne zyskują uznanie w różnych branżach

Możesz uwierzytelniać ludzi w wielu różnych aplikacjach, używając czegoś, co posiadają zawsze: odcisków palców lub twarzy. Oto kilka przykładów tego, jak biometria HID® jest obecnie stosowana w różnych branżach.

Bankowość i Finanse
Sprzedaż
Opieka zdrowotna
Przedsiębiorstwo
Podróże i transport
Instytucje państwowe

Dlaczego HID w biometrii ?

 • Ponieważ HID posiada niezrównaną technologię. Łącząc opatentowaną technologię obrazowania wielospektralnego (MSI) z zaawansowaną funkcją wykrywania ataku prezentacji (PAD), zapewnia najsilniejszą odporność na ataki spoof, dzięki pasywnemu wykrywaniu żywotności.
 • Ponadto HID zapewnia bezpieczeństwo i prywatność. Jego rozwiązania są zaprojektowane zgodnie z bezpiecznym cyklem rozwoju oprogramowania (SSDL). A także z podejściem opartym na prywatności już na etapie projektowania. W ten sposób minimalizuje ryzyko biznesowe i spełnia ogólnoświatowe przepisy dotyczące prywatności.
 • I co ważne, systemy HID wypełniają wymogi zgodności technicznej i prawnej, oraz osiągają najwyższe rankingi testów. Nasze technologie spełniają wymogi zgodności z przepisami dzięki rygorystycznym testom branżowym. Takim jak: HIPAA, JCO, DEA-EPCS, CFR Title 21 SS 130.06, FIPS 201, FDA, FBI, EBTS Appendix F, PAD, GDPR, iBETA. Ponadto, technologie HID zdobyły najwyższą pozycję w rankingu NIST.
 • Do tego rozwiązania  biometryczne HID są elastyczne, skalowalne i w pełni konfigurowalne. A szeroka gama technologii i modalności biometrycznych oferuje opcje umożliwiające spełnienie zmieniających się wymagań, w miarę rozwoju firmy.
 • I jeszcze słuchanie i uwzględnianie głosu klienta. „Voice of customer” to kluczowa część procesu innowacji HID, umożliwiająca dostarczanie rozwiązań, których nasi klienci naprawdę potrzebują w swojej działalności.
 • HID Global  posiada  zasoby globalne, ale usługi i wsparcie  udziela lokalnie.

Identyfikacja osoby/obywatela

Urządzenia biometryczne HID przydatne w uwierzytelnieniu i weryfikacji biometrycznej osoby.

 • Multimodalne urządzenia biometryczne. A więc łączenie odcisków palców z innymi modalnościami biometrycznymi w celu mobilnego szybkiego zarządzania tożsamością i tożsamością.
 • Skanery odcisków dłoni. To doskonała wydajność i wykrywanie żywotności przy zwiększonej dokładności i szybkości przechwytywania obrazu.
 • Czytniki mobilne, czyli wszechstronne czytniki biometryczne do prawdziwie mobilnych aplikacji.
 • Moduły mobilne, czyli mobilne moduły linii papilarnych HID® NOMAD™ oferują zarówno opcje pojedynczego palca, jak i dziesięć opcji drukowania.
 • Skanery tęczówki. Te urządzenia biometryczne zapewniają kompaktowe, przenośne, podwójne przechwytywanie tęczówki.
 • Szafy bezpieczne. A więc modele specjalnie zaprojektowane, które chronią Twoją inwestycję w technologię biometryczną.
 • Jumpki. Czyli wysoce konfigurowalne zestawy Jumpkits, które spełnią Twoje potrzeby wdrożeniowe.
 • Fizyczne systemy kontroli dostępu.
 • Czytnik biometryczny pivCLASS®. Doskonały czytnik do użytku w obszarach wymagających najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Ten dynamiczny czytnik spełnia kryteria FIPS-201 dla obszarów dostępu „Kontrolowanego”, „Ograniczonego” i „Wykluczenia”.
 • Oraz czytnik iCLASS SE® RKLB40. Czyli zbliżeniowy czytnik kart inteligentnych, zaprojektowany do zastosowań drzwiowych wymagających uwierzytelniania wieloskładnikowego, w tym szablonów biometrycznych.
 • Natomiast czytnik HID Signo Biometric Reader 25B wprowadza uwierzytelnianie odciskiem palca do rozwijającej się platformy Signo firmy HID Global.

Prywatność danych biometrycznych

Podobnie jak w przypadku każdego wykorzystania danych osobowych, coraz częstsze stosowanie biometrii na całym świecie doprowadziło do rosnących obaw o to, kto korzysta z danych biometrycznych. A także, w jakim celu, jak długo i jak dobrze dane są chronione. Na szczęście korzyści płynące z biometrii znacznie przewyższają wyzwania związane z przestrzeganiem konkretnych przepisów. Dowiedz się więcej od naszych specjalistów o zrozumieniu i przestrzeganiu przepisów biometrycznych, a także o sposobach ich realizacji.

Przydatne linki: Czytniki dokumentów tożsamości. Czytniki stacjonarne i moduły czytników. Odczytywanie i zatwierdzanie biletów

Oprogramowanie biometryczne  (MOBS) i usprawnienia procedury rejestracji HID® MOBY

Szybkie rozprzestrzenianie się technologii biometrycznej wymusza potrzebę inteligentnych systemów. Natomiast łatwość użycia jest koniecznością dla wojska, organów ścigania i innych osób, które muszą szybko przetwarzać tożsamość uczestników w terenie. Dlatego HID Global oferuje zaawansowane systemy zarządzania tożsamością biometryczną. Te systemy zapewniają inteligentne, multimodalne możliwości biometryczne do automatycznego przechwytywania obrazów linii papilarnych, twarzy i tęczówki, a także wprowadzania danych biograficznych z możliwością dostosowania.

Z kolei oprogramowanie biometryczne zorientowane na misję (MOBS), umożliwia użytkownikom usprawnienie procedur rejestracji kandydatów i kryminalnych procedur rezerwacji. Zwłaszcza w środowiskach wysokiego ryzyka, takich jak wyznaczone gorące strefy lub obszary niepokojów społecznych.

To innowacyjne rozwiązanie programowe umożliwia użytkownikom wstępne definiowanie i konfigurowanie danych sytuacyjnych oraz wykorzystywanie wstępnie ustalonych kryteriów do rejestracji uczestników. Pozwala to operatorom systemów skoncentrować się na innych kwestiach, takich jak przestrzeganie protokołów bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości uzyskania odcisków palców o jakości kryminalistycznej, obrazów twarzy lub skanów tęczówki.

Czytniki i urządzenia biometryczne HID

Wszystkie urządzenia biometryczne i czytniki wraz z opisami, znajdziesz na stronie: Technologie uwierzytelniania>>Kontrola graniczna oraz w menu: Produkty>>kontrola dostępu>>czytniki biometryczne

 • Mobilne czytniki HID zapewniają wysokiej jakości skanowanie i zapisywanie na żywo odcisków wszystkich dziesięciu palców.
 • Produkty multimodalne, przechwytują wiele danych biometrycznych i osobistych za pomocą jednego urządzenia.
 • Czytniki tenprint  zapewniają wysokiej jakości skanowanie i zapisywanie na żywo odcisków wszystkich dziesięciu palców.
 • Moduł tenprint polecany do kiosków, e-bramek, i stacji roboczych.

Doceń doskonałe bezpieczeństwo i wydajność, a użytkownicy docenią wyjątkową wygodę i pozytywne wrażenia.

Potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu pracy?

Nasi eksperci są tutaj, aby pomóc Twojej organizacji wymyślić pierwszy krok. Dodatkowe informacje na temat uwierzytelniania osób znajdziesz na stronie Zarządzanie tożsamością, a na temat bezpiecznego dostępu w innych zakładkach Technologii uwierzytelniania. Dodatkową, niezbędną garść wiedzy na temat różnych technologii bezpiecznego uwierzytelniania znajdziesz w tym linku.

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnymi urządzeniami lub kartami HID, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Natomiast, jeśli interesują cię różne problemy dostępowe, odwiedź menu WIEDZA.