SKANERY PASZPORTÓW I CZYTNIKI DOKUMENTÓW TOŻSAMOŚCI

Czytniki dokumentów tożsamości

Czytniki dokumentów tożsamości i skanery paszportów szybko odczytują dane z wielu dokumentów tożsamości i dokumentów podróżnych. W ten sposób umożliwiają skuteczną weryfikację tożsamości.

zabezpieczenie danych osobowych

Zarówno czytniki dokumentów tożsamości jak i skanery paszportowe są używane z kartami inteligentnymi, z wbudowanym mikroprocesorem używanym do identyfikacji osobistej, kontroli dostępu, uwierzytelniania i transakcji finansowych.

W naszym portfolio znajdziesz doskonałe produkty HID Global zarówno czytniki do e dowodu i dokumentów osobistych, jak również do kart elektronicznych PIV.

Silne bezpieczeństwo dla każdego użytkownika, aplikacji i przypadku użycia

Całostronicowy czytnik dokumentów i czytnik elektronicznych dokumentów podróżnych do odczytu maszynowego (eMRTD).

Czytnik dokumentów HID ATOM™ (dawniej Access-IS ADR300) to najnowocześniejszy, podświetlany, elektroniczny skaner dokumentów podróży (eMRTD) do odczytu maszynowego. Zaprojektowany od początku z myślą o zapewnieniu wysokiej wydajności, ATOM łączy w sobie estetyczny wygląd z maksymalną elastycznością. Dzięki temu jest idealnym wyborem dla niemal każdego zastosowania weryfikacji dokumentów.

Ponadto, jego innowacyjna konstrukcja umożliwia przechwytywanie wielu nieskompresowanych obrazów o wysokiej rozdzielczości w świetle widzialnym i podczerwonym (UV – opcjonalnie). Ponadto, czas transakcji na tym urządzeniu do przetwarzania dokumentów jest znacznie skrócony, co zapewnia produktywność i oszczędność.atom

W dodatku, konstrukcja ATOM odróżnia go od innych czytników dokumentów tożsamości:

 • umożliwia zarówno użycie na komputerze stacjonarnym,
 • jak i prostą, elegancką integrację z blatami i kioskami,
 • z kolei prowadnice w kształcie płetwy rekina ułatwiają wsuwanie dokumentów na szybę.

Skaner ATOM błyskawicznie dekoduje MRZ, wraz z opcjonalną możliwością odczytu danych RFID z eDokumentów. Także tych, które spełniają najnowsze standardy ICAO LDS. Dodatkowo, wysoka wydajność odczytu kodów kreskowych 1D/2D uzupełnia bogaty zestaw funkcji tego czytnika.

Oprócz tego, ATOM może być wyposażony w innowacyjną stację dokującą. Umożliwia ona odczyt kart stykowych, odczyt pasków magnetycznych lub jedno i drugie. A elegancka konstrukcja typu drop-in oznacza, że ​​urządzenie może zostać dostarczone już podłączone. Albo może być skonfigurowane w miejscu instalacji w ciągu kilku sekund.

Skaner tożsamości ze zdjęciem

Czytnik/skaner dokumentów tożsamości ze zdjęciem ADR100 (rozmiar ID-1) rejestruje pełnokolorowe i ultrafioletowe (UV) obrazy dowodów osobistych w celu skutecznej weryfikacji tożsamości. Wszechstronny skaner dokumentów tożsamości i praw jazdy. To urządzenie łatwo integruje się z bankomatami i kioskami. W dodatku jest przeznaczony do użytku wewnątrz i na zewnątrz, w każdych warunkach oświetleniowych i pogodowych.

adr100

Kiedy w oknie skanera tożsamości zostanie wyświetlony dokument tożsamości ze zdjęciem wielkości karty kredytowej, zdjęcie na karcie zostanie automatycznie wykryte, przycięte i obrócone. Dzięki temu zarówno portret posiadacza, jak i obrazy karty będą wyświetlane pionową stroną do góry.

Obsługiwane dokumenty

 • Dowód osobisty, prawo jazdy i zezwolenie na pobyt w formacie ID-1 (karta kredytowa):
 • Wszystkie amerykańskie federalne i stanowe dowody tożsamości, takie jak prawa jazdy, dowody tożsamości ze zdjęciem, dowody tożsamości wyborców, karty ubezpieczenia społecznego, legitymacje medyczne, dowody imigracyjne i pozwolenia na pobyt.
 • Wszystkie północnoamerykańskie, europejskie i inne krajowe prawa jazdy.
 • Wszystkie europejskie i inne krajowe dowody osobiste i e-ID.
 • EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).

Klawiatura ze zintegrowaną funkcją OCR

Poręczna klawiatura AKB500 integruje funkcje optycznego rozpoznawania znaków (OCR) i czytnika magnetycznego (MSR). W ten sposób otrzymujesz solidne, wielofunkcyjne urządzenie o niewielkich rozmiarach, które szybko ustala tożsamość klienta.

AKB500

Dlatego ta klawiatura idealnie nadaje się do:

 • odprawy pasażerów linii lotniczych
 • i do odczytu kart,
 • do terminali sprzedaży detalicznej/punktów sprzedaży (POS)
 • oraz dla różnych środowisk bezpieczeństwa.

Jedną z kluczowych cech AKB500 jest umieszczenie kamery odczytu na środku szczeliny odczytu, co pozwala na dwukierunkowy odczyt w obrębie urządzenia i oszczędza cenne miejsce na biurku.

Klawiatura czytnika dokumentów tożsamości może zostać przystosowana do dodania nowego hosta lub do obsługi niestandardowych kart, np. lojalnościowych czy często podróżujących oraz specjalnych, dedykowanych formatów.

Aby zapewnić elastyczność na przyszłość, na klawiaturę można pobrać nowe oprogramowanie sprzętowe, aby dodać i zmodyfikować funkcje.

Miniaturowy silnik odczytu OCR OEM

OCR310e to moduł czytnika przesuwanego z optycznym rozpoznawaniem znaków (OCR). Jego zaletą jest ultra kompaktowy rozmiar i niskie zużycie energii. W dodatku, OCR310e możesz zintegrować z urządzeniami ręcznymi innych firm do przenośnej weryfikacji i identyfikacji.

OCR310e

Czytnik i dekoder magnetyczny OCR są zintegrowane z urządzeniem i wykorzystują zaawansowany silnik rozpoznawania, aby zapewnić bardzo dokładny i bardzo szybki odczyt dokumentu tożsamości.

Silnik odczytujący OCR przechwytuje linie kodu z paszportów do odczytu maszynowego (MRP), wiz (MRV), zezwoleń na pobyt w USA i za granicą, a także europejskich i innych krajowych dowodów osobistych zgodnych z ICAO 9303 i ISO/IEC 7501-1 (2 i 3- linia MRZ). Odczytuje także nowe prawa jazdy ISO/IEC 18013-1 (1-liniowy MRZ), dzięki czemu jest przyszłościowy.

Ponadto dokumenty debetowe i kredytowe APACS (odpowiednio standardy APACS 3.1 i 3.2) można czytać razem z czcionkami E13B, OCRB oraz mieszanymi czcionkami E13B i OCRB.

Czytnik USB OCR Swipe

OCR315e

OCR315-E to czytnik USB OCR typu Swipe, którego długość ścieżki i konstrukcja z jednym gniazdem zapewniają optymalizację pod kątem prawidłowego ułożenia paszportów i dowodów osobistych. To rozwiązanie zapewnia spójny i dokładny odczyt. Długość prowadnicy gwarantuje, że dokumenty przesuwają się płynnie po metalowej płycie, bez kołysania, zapewniając dobry odczyt za pierwszym razem i za każdym razem.

Czytnik dokumentów tożsamości OCR315-E USB może odczytywać paszporty do odczytu maszynowego (MRP), wizy (MRV), amerykańskie i międzynarodowe pozwolenia na pobyt, a także europejskie i inne krajowe dowody osobiste zgodne z ICAO 9303 i ISO/IEC 7501-1 (2 i 3-liniowy MRZ). Odczytuje także nowe prawa jazdy ISO/IEC 18013-1 (1-liniowy MRZ), dzięki czemu jest przyszłościowy.

Czytnik USB OCR Swipe z MSR

OCR316eOCR316-E to bardzo kompaktowy czytnik USB OCR, który zapewnia szybki i dokładny dwukierunkowy odczyt odczytywanych maszynowo paszportów, wiz, zezwoleń na pobyt w USA i za granicą oraz krajowych dowodów osobistych.

Urządzenie integruje również trójśladowy czytnik magnetyczny (MSR) do odczytu kart kredytowych i debetowych, kart lojalnościowych i kart lojalnościowych.

Długość toru i konstrukcja z pojedynczą szczeliną zapewniają prawidłowe ułożenie paszportów i dowodów osobistych, co zapewnia spójność i dokładność. Elastyczny czytnik dostosowuje się do każdego środowiska pracy.

OCR316-E może działać jako wolnostojący lub można go łatwo przymocować do:

 • Monitory
 • Klawiatury
 • Tabletki
 • Ultra mobilne komputery PC.

A do odpowiednich urządzeń dostępne są różne uchwyty montażowe.

Czytnik półstronicowy MRZ do paszportów, dowodów osobistych i kart zbliżeniowych

Czytnik półstronicowy MRZ do paszportów

OCR601-Mk2 to półstronicowy czytnik danych w strefie odczytu maszynowego (MRZ). Dodatkowo posiada on funkcję RFID, która umożliwia jednoczesne dekodowanie zawartości e-paszportu lub bezstykowej karty inteligentnej. Czytnik OCR601-Mk2 automatycznie wykrywa włożenie dokumentu zawierającego dane do odczytu maszynowego, a jego mechanizm natychmiast przechwytuje i dekoduje dane.

Dzięki integracji bezdotykowego czytnika/zapisu RFID, urządzenie jednocześnie i efektywnie przechwytuje i przetwarza pola danych, w tym obraz posiadacza, z chipa. Ta połączona funkcjonalność stanowi solidną alternatywę dla pełno stronicowych skanerów ID, takich jak czytnik HID ATOM ™ .

Kompaktowa konstrukcja tego półstronicowego czytnika MRZ umożliwia łatwą integrację z kioskami i bramkami samoobsługowymi lub użycie go jako urządzenia stacjonarnego. Wytrzymała produkcja zapewnia lata użytkowania wewnątrz i na zewnątrz, w terenie i w miejscach publicznych.

Całostronicowy skaner dokumentów i czytnik eMRTD

OCR640e pełnostronicowy skaner e-paszportów

Komputer stacjonarny OCR640e to pełnostronicowy skaner e-paszportów z wieloma podświetleniami. Rejestruje obrazy w ultrafiolecie i podczerwieni, a także całą stronę paszportu w kolorze. Jednocześnie czytnik dokumentów tożsamości dekoduje strefę odczytu maszynowego (MRZ) i przetwarza dane RFID – w tym obraz posiadacza – z chipa.

Ten stacjonarny czytnik OCR automatycznie wykrywa, kiedy przedstawiono dokument zawierający dane do odczytu maszynowego. Dodatkowo jest w stanie kompensować przesunięcie danych MRZ, a jego zaawansowany silnik rozpoznawania bardzo dokładnie i szybko odczytuje dokumentów. W ten sposób umożliwia szybkie i wydajne przetwarzanie dużych ilości dokumentów i kart inteligentnych.

Czytnik całostronicowy wyświetla wizualne informacje zwrotne i można go zaprogramować tak, aby zapewniał informację dźwiękową potwierdzającą pomyślny status odczytu.

Potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu pracy?

Nasi eksperci są tutaj, aby pomóc Twojej organizacji wymyślić pierwszy krok. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie Zarządzanie tożsamością, a na temat bezpiecznego dostępu w innych zakładkach Technologii uwierzytelniania.

Jeśli interesują Cię konkretne urządzenia lub karty HID, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Natomiast, jeśli interesują cię różne problemy dostępowe, odwiedź menu WIEDZA.