UWIERZYTELNIENIE JEDNOKROTNEGO LOGOWANIA BEZ HASŁA

Logowanie bez hasła

Zapewnij pracownikom szybki i bezproblemowy dostęp do zasobów.

W niektórych sektorach, takich jak opieka zdrowotna, finanse lub edukacja, funkcje związane z pracą wymagają od pracowników dostępu do wielu systemów i przestrzeni, w ciągu tego samego dnia roboczego. Często ich stanowiska pracy są również wystawione na działanie środowiska publicznego, co stwarza dodatkowe ryzyko. Dlatego ponowne przesyłanie tego samego hasła w ciągu dnia może być nieefektywne.

Uwierzytelnienie jednokrotnego logowania

Uwierzytelnij się bez hasła

Wygodniejszym, bezpiecznym i zautomatyzowanym rozwiązaniem jest uwierzytelnianie jednokrotnego logowania (SSO). SSO umożliwia pracownikom uwierzytelnienie swojej tożsamości na początku okresu pracy, zapewniając bezpieczny dostęp do odpowiedniego oprogramowania, plików i lokalizacji przez cały dzień roboczy.

SSO toruje drogę do nowych poziomów produktywności. Użytkownicy logują się raz za pomocą karty RFID lub smartfona, aby uwierzytelnić się w celu uzyskania dostępu cyfrowego lub logicznego. Te poświadczenia są następnie wygodnie przenoszone z nimi, przez resztę dnia pracy.

Uwierzytelnienie jednokrotnego logowania bez hasła to szybki i bezpieczny dostęp do zasobów

Wygodny, wydajny dostęp dla wszystkich

 • Jednokrotne logowanie bez hasła oznacza, że osoby fizyczne po prostu przykładają kartę dostępu lub telefon do czytnika RFID, co powoduje automatyczne uwierzytelnienie.
 • Opcjonalny dodatek łączy logowanie jednokrotne z uwierzytelnianiem wieloskładnikowym (MFA), aby jeszcze bardziej wzmocnić cyfrowe zabezpieczenie.
 • Automatyczne uwierzytelnianie następuje na początku każdej sesji roboczej, zapewniając całodzienny dostęp do autoryzowanych aplikacji.
 • Ponadto, jednokrotne logowanie zmniejsza prawdopodobieństwo, że oszuści uzyskają dostęp do konta użytkownika za pomocą phishingu. A to oznacza brak ryzyka złamania haseł.
 • Dodatkowo, czas i budżet działu IT są zachowane dzięki mniejszej liczbie telefonów do działu pomocy technicznej w celu żmudnego resetowania haseł i rozwiązywania problemów.
 • Do tego, ryzyko korporacyjne jest mniejsze, ponieważ dane uwierzytelniające do aplikacji innych firm są przechowywane wewnętrznie, a nie w systemach zewnętrznych.
 • Na koniec, jednokrotne logowanie może wykorzystać istniejącą infrastrukturę dzięki integracji z obcymi programami.

 Jednokrotne logowanie z uwierzytelnieniem to wielka wygoda dla pracownika i oszczędność dla firmy

Potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu pracy?

Nasi technicy są tutaj, aby pomóc Twojej organizacji wymyślić pierwszy krok.

Dodatkowe informacje na temat uwierzytelniania osób znajdziesz na stronie Zarządzanie tożsamością, a na temat bezpiecznego dostępu w innych zakładkach Technologii uwierzytelniania. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnymi urządzeniami lub kartami HID, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Natomiast, jeśli interesują cię różne problemy dostępowe, odwiedź menu WIEDZA.

Jednokrotne logowanie bez hasła z warstwą MFA

Przy tak wielu zagrożeniach bezpieczeństwa pojawiających się w cieniu w dzisiejszych czasach, jednokrotne logowanie (SSO) można również połączyć z rozwiązaniem uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA). W taki sposób umożliwisz zaufaną weryfikację tożsamości użytkownika przed zalogowaniem się do aplikacji lub sieci .

Organizacje, które łączą jednokrotne logowanie z uwierzytelnianiem wieloskładnikowym, zapewniają niezwykle bezpieczną równowagę. systemu.

Bezpieczne logowanie bez hasła

Dzięki jednokrotnemu logowaniu użytkownicy korzystają z głównego logowania w celu uwierzytelnienia się aby uzyskać dostęp cyfrowy lub logiczny. I za każdym razem, gdy muszą zalogować się do innego oprogramowania, technologia loguje się w ich imieniu. Rozwiązanie SSO wewnętrznie przechowuje różne dane uwierzytelniające dla każdego elementu oprogramowania, do którego użytkownicy muszą uzyskać dostęp, a następnie weryfikuje użytkowników w tych systemach.

W przypadku zdalnego uwierzytelniania SSO technologia RFID do jednokrotnego logowania umożliwia płynne i bezproblemowe przełączanie między aplikacjami, bez konieczności ponownego logowania. Nasza technologia umożliwia dostawcom oprogramowania i organizacjom zwiększenie bezpiecznego uwierzytelniania przy użyciu ich aktualnych poświadczeń RFID lub możliwości biometrycznych, których nie można zgubić, udostępnić ani ukraść.

Kluczowe korzyści SSO

 • Uwierzytelnienie jednokrotnego logowania eliminuje konieczność zapamiętywania wielu haseł do dodatkowych aplikacji.
 • Ponadto zwiększa bezpieczeństwo systemu, dzięki wykorzystaniu różnych haseł dla różnych urządzeń/systemów zarządzanych za pomocą jednej aplikacji SSO. Hasła są dostępne za pośrednictwem tokena USB, tokena programowego lub podobnego urządzenia szyfrującego.
 • Dodatkowo, rozwiązanie SSO oszczędza czas użytkownika końcowego, nie zmuszając go do spędzania czasu na logowaniu się do wielu różnych aplikacji.
 • I co ważne, zmniejsza ryzyko, przechowując dane uwierzytelniające do aplikacji innych firm wewnętrznie, a nie w systemach zewnętrznych.
 • Oszczędza pieniądze na zasobach IT, dzięki mniejszej liczbie telefonów do działu obsługi w celu zresetowania hasła.
 • Wykorzystuje istniejącą infrastrukturę, z wieloma dostawcami oprogramowania, zapewniając bezproblemową integrację.
 • Obsługuje wiele technologii i urządzeń, od kart po urządzenia mobilne, do prawie każdego zastosowania.

Przydatne mogą okazać się produkty powiązane:

Niezbędną garść wiedzy na temat różnych technologii bezpiecznego uwierzytelniania znajdziesz w tym linku.

Czytniki jednopalcowe>>Czytniki HID OMNIKEY>>Wbudowane moduły HID OMNIKEY