IDENTYFIKACJA RFID TO PEWNE POŚWIADCZENIE RFID

Uwierzytelnienie RFID

W naszych czasach, aby ochronić najbardziej wrażliwe informacje firmowe lub prywatne, prosta kombinacja identyfikatora użytkownika i hasła, nie jest już wystarczająca. Ponieważ kradzieże tożsamości, naruszenia danych, złośliwe oprogramowanie, złośliwi uczestnicy procesów i wymogi prawne oznaczają, że zabezpieczenia cyfrowe muszą ewoluować, aby wyprzedzać o krok zagrożenia bezpieczeństwa.

Tak więc, wiele zastosowań, od dostępu fizycznego i logicznego po głosowanie, wjazd na granice, przepisywanie leków, dostęp cyfrowy i fizyczny, transakcje finansowe i inne, wymaga dowodu, że dana osoba jest dokładnie tym, za kogo się podaje.

Weryfikacja i poświadczenie RFID

Bezproblemowa weryfikacja tożsamości użytkownika

Technologia identyfikacji radiowej lub po prostu RFID, to technologia, z której korzystamy przez cały czas naszej aktywności. Jednak nie myślimy o tym często, ponieważ jest to technologia powszechna i niemal bezobsługowa, a więc prosta i wydajna.

Ponadto uwierzytelnianie RFID tożsamości osoby, umożliwia bezproblemową, bezprzewodową wymianę informacji między urządzeniami. Natomiast gdy technologia RFID jest wbudowana w kartę, smartfon lub urządzenie do noszenia, możemy posługiwać się nią w sposób świadomy i celowy.

W dodatku, technologia zbliżeniowa pozwala na nieograniczone zastosowania, od dostępu do budynku: takich jak drzwi, bramki obrotowe i windy, aż po rejestrowanie czasu i obecności pracowników na miejscu i zdalnie, po płatności. Natomiast w biznesie, poświadczenie RFID zapewnia użytkownikowi łatwy dostęp do systemów firmowych, i to za pomocą jednego, prostego uwierzytelnienia.

Zmniejsz ryzyko dzięki bezpiecznemu uwierzytelnianiu RFID

Korzyści z uwierzytelnienia RFID

 • Przede wszystkim, identyfikacja RFID jest bezpieczna, zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi fizycznemu i cyfrowemu.
 • Ponadto, system uwierzytelnienia RFID jest wydajny, a uprawnienia są przyznawane szybko i można je łatwo dodawać lub zmieniać zdalnie.
 • I, co nie mniej ważne, weryfikacja RFID jest wygodna dla wszystkich. A użytkownicy potrzebują tylko jednego poświadczenia, aby uzyskać dostęp do systemów fizycznych lub cyfrowych.
 • Ponieważ nośnikiem RFID są karty, tagi, telefony komórkowe, tokeny lub inne urządzenia przenośne,  system zbliżeniowy jest wszechstronny.
 • Oprócz tego, system zbliżeniowy jest niedrogi. Dzięki nowym wdrożeniom lub wykorzystaniu istniejących kart i poświadczeń, obniżamy koszty systemu.
 • I na koniec, technologia RFID jest zgodna z prawem, bo spełnia wymogi zgodności, w tym przepisy dotyczące danych i prywatności.

Innowacyjne uwierzytelnianie RFID w różnych branżach

Aby zastosować najlepszą w swojej klasie weryfikację RFID, która jest bezpieczna, prosta i inteligentna, organizacje na całym świecie ufają technologii HID Global RFID. Oto kilka przykładów tego, jak branże ulepszają swoje podejście do inteligentnego dostępu:

Jedno poświadczenie RFID i nieograniczone możliwości

Wyobraź sobie świat, w którym pracownicy, goście i dostawcy mogą łatwo uzyskać dostęp do wszystkiego, czego potrzebują za pomocą jednego, prostego poświadczenia.

To nie jest odległe marzenie, to rzeczywistość, to połączone miejsce pracy, zasilane przez technologie HID Global Extended Access. Pojedyncza zaufana tożsamość, taka jak karta dostępu z identyfikacją RFID, aplikacja mobilna lub urządzenie do noszenia. Każda z tych opcji może być kluczem, który odblokowuje krytyczne przestrzenie fizyczne i logiczne dla bezpieczniejszego i wygodniejszego biznesu.

Szerokie stosowanie portfeli mobilnych w edukacji wyższej, czyli jak uniwersytety mogą poprawić życie w kampusie

Ponieważ korzystanie z urządzeń mobilnych rośnie z roku na rok, rośnie również potrzeba zapewnienia przez uniwersytety wygodnego i bezproblemowego funkcjonowania studentów i absolwentów.

Portfele mobilne w wyższej wersji nie ograniczają się tylko do inteligentnych płatności i transakcji online. Studenci używają smartfonów i urządzeń do noszenia oraz do przechowywania legitymacji i identyfikatorów uczelni. Ponadto, studenci efektywnie korzystają ze wszystkich usług oferowanych przez ich kampus. A więc, różnorodna identyfikacja RFID zapewnia studentom dostęp do obiektów szkolnych, korzystanie ze stołówki, z terminali drukujących, wypożyczanie książek w bibliotece i wiele więcej. W ten sposób, różne usługi, obejmujące prawie wszystkie aspekty życia w kampusie, są łatwo dostępne z poziomu mobilnych portfeli studentów.

Dlatego odkryj kluczowe trendy w portfelach mobilnych i dowiedz się, jak uniwersytety mogą wykorzystać tę technologię do usprawnienia bezpieczeństwa i stworzenia lepszego środowiska kampusu.

Weryfikacja RFID dla ochrony danych pacjentów, bezpieczeństwa sieci i większej wydajności w opiece zdrowotnej

Jak wiemy, w czasie pandemii branża opieki zdrowotnej stanęła w obliczu wielu zmian i wyzwań związanych z zarządzaniem czasem, ograniczeniami zasobów, szybko ewoluującymi przepisami, innowacjami technologicznymi i doświadczeniem pacjentów. Oprócz zapewniania wysokiej jakości opieki, dla świadczeniodawców coraz ważniejsza stała się ochrona informacji o pacjentach. A także umożliwienie autoryzowanym pracownikom bezpiecznego dostępu do nich na różnych stacjach roboczych w sieci.

Dlatego przyjrzyjmy się, w jaki sposób uwierzytelnienie RFID może pomóc organizacjom opieki zdrowotnej w utrzymaniu bezpieczeństwa i wydajności zarówno w środowisku fizycznym, jak i cyfrowym. A wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z rygorystycznymi przepisami dotyczącymi opieki zdrowotnej.

Dlaczego identyfikacja RFID w wykonaniu HID?

Ponieważ nie chodzi tylko o technologię. Ważny jest również wybór odpowiedniego partnera, który zapewni wysoką jakość związanych usług, inżynieria lun obsługi znającej zarządzanie projektami i oprogramowanie. A HID Global jest znany jako partner godny zaufania, który jest w stanie zapewnić zrównoważoną platformę produktową opartą na ustalonej wydajności rozwijanej przez wiele lat. Podobnie jak jego wieloletni i zaufany partner platynowy: Control System FMN.

 • Przede wszystkim zgodność systemów weryfikacji RFID. Ponieważ systemy HID są kompatybilne z prawie wszystkimi międzynarodowymi standardami: ISO14443A, ISO14443B, ISO18013, ISO15693, EM PROX, ISO7816-3. A produkty stacjonarne i moduły czytników obsługują surowe standardy bezpieczeństwa oraz Windows, Linux i Mac OS.
 • Następna ważna cecha to łatwość integracji. Ponieważ zestawy narzędzi dla programistów ułatwiają integrację rozwiązań HID z aplikacjami innych firm lub aplikacjami wewnętrznymi. A opcje SDK umożliwiają programistom projektowanie, opracowywanie i dostarczanie solidnych produktów i rozwiązań dla użytkowników końcowych.
 • Oraz elastyczność rozwiązań i systemów HID. Bo wybór systemu i rodzaju weryfikacji RFID jest kluczowy, a każdy scenariusz dostępu jest wyjątkowy. Dlatego HID oferuje wiele form i danych uwierzytelniających do łączenia i dopasowywania w celu uzyskania idealnego dopasowania identyfikacji RFID.
 • No i uniwersalność proponowanych rozwiązań. Ponieważ system RFID może działać na niskich, wysokich lub podwójnych częstotliwościach. A obsługa urządzeń mobilnych obejmuje NFC, BLE i Apple ECP 2.0. Z kolei wiele opcji interfejsów hosta obejmuje klawiaturę, USB, zegar i dane, Wiegand, CCID, UART i OSDP.
 • I, co ważne, pewna jest satysfakcja konsumenta. Bo technologia HID Global RFID spełnia najsurowsze wymagania branżowe, aby zapewnić wzorowe wrażenia użytkownika.
 • Na koniec, globalny zasięg systemów HID zawierających poświadczenia RFID. Nasze sprawdzone rozwiązania w zakresie weryfikacji tożsamości i uwierzytelniania są wspierane przez globalną sieć partnerów i wspierane przez światowej klasy ekspertów, wyróżnionych w udanych przypadkach użycia w różnych branżach.

Potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu pracy?

Nasi eksperci są tutaj, aby pomóc Twojej organizacji wymyślić pierwszy krok. Dodatkowe informacje na temat uwierzytelniania osób znajdziesz na stronie Zarządzanie tożsamością, a na temat bezpiecznego dostępu w innych zakładkach Technologii uwierzytelniania.

Niezbędną garść wiedzy ogólnej na temat bezpiecznych, konfigurowalnych technologii uwierzytelnienia znajdziesz w tym linku.

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnymi urządzeniami lub kartami HID, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Natomiast, jeśli interesują cię różne problemy dostępowe, odwiedź menu WIEDZA.