Dlaczego Fargo?

Drukarki FARGO

Rodzina drukarek Fargo

Fargo  jest marką drukarkową  amerykańskiego koncernu HID Global, który z kolei jest jednym z największych producentów drukarek do kart plastikowych na świecie. Marka Fargo jako jedna z pierwszych zadebiutowała na Polskim rynku już w 1994r. Natomiast pierwszą drukarkę  retransferową z serii  HDP wprowadzono do sprzedaży w 1998 roku.  Zrobiła to nasza firma – Control System FMN, która od tamtej pory jest największym dystrybutorem drukarek  FARGO w Polsce. Pierwszą sprzedaną drukarką retransferową była  HDP720 mająca wówczas cenę samochodu.

Tyle o historii marki, do dzisiaj modele drukarek HDP i DTC należą do najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych drukarek na rynku. Fargo to drukarkowa extra klasa.

Wszystkie drukarki HID Global zostały podzielone na dwie grupy. Drukarki termotransferowe DTC i drukarki retransferowe HDP.  W każdej z  z tych grup  są znakomite modele, drukujące w idealnych kolorach i jakości. Poniżej podział drukarek i ich charakterystyka.

Drukarki Fargo DTC termotransferowe 

Drukarki termotransferowe  wykorzystują technologię termosublimacji bezpośredniej – z taśmy kolorowej na kartę. Są tańsze od retransferowych, ale  jakościowo są wystarczające do większości procesów personalizacji i druku identyfikatorów w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Posiadają szeroki wachlarz taśm do nadruku – kolorowych, różnych kolory monochromatycznych, laminatów i  holograficznych. Drukarki termotransferowe charakteryzują się także wysoką jakością nadruków oraz piękną barwą drukowanych kolorów.

Większość modeli drukarek Fargo ma budowę modułową, co oznacza, że mogą one zostać wyposażone w dodatkowe  moduły: różne typy koderów do kart elektronicznych, moduły obracające kartę, lub moduły do laminacji kart.

Drukarki Fargo HDP retransferowe

Drukarki HDP Fargo

Rodzina drukarek HDP Fargo

Drukarki retransferowe  wykorzystują technologię termosublimacji pośredniej – z taśmy kolorowej na film, z filmu na kartę. Grupa drukarek  HDP  jest liderem w swojej klasie. Wprowadzane na rynek  modele tych drukarek posiadają nowatorskie, innowacyjne rozwiązania, naśladowane później przez innych producentów.

Wprowadzona do sprzedaży w 2019r  nowa drukarka Fargo HDP6600 została wyposażona nie tylko w głowicę o rozdzielczości 600 dpi, ale również w nowy mechanizm transportowy umożliwiający druk z szybkością 230 kart/h! Jest to obecnie najszybsza drukarka retransferowa na rynku. A to nie koniec jej rewelacyjnych funkcji.

Drukarki Fargo HDP to synonim idealnego nadruku na całej powierzchni kart, doskonałych kolorów, fotograficznej jakości. Idealny kontrast, nasycone barwy, ostrość krawędzi, delikatność odcieni – to wszystko stanowi standardową właściwość drukarek HDP.

Wszystkie drukarki posiadają możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły np. do laminacji, druku dwustronnego, koderów kart elektronicznych, większych podajników,  i in.

Jeśli Fargo to tylko w Control System FMN

Bo markę Fargo znamy najlepiej w kraju! Od ponad ćwierć wieku Control System FMN jest obecny na rynku drukarek kart plastikowych i systemów kartowych. Oferujemy nie tylko drukarki, ale również  wszelkie materiały i komponenty niezbędne do osiągnięcia końcowego rezultatu dla którego kupowana jest drukarka.  Do tego świadczymy kompleksowe usługi dopasowane do indywidualnych wymagań klienta, od opracowania projektu, doradztwa przy wyborze urządzenia, poprzez instalację i integrację z istniejącymi systemami, aż po serwis i pomoc techniczną.  A także dostarczamy, integrujemy i dopisujemy odpowiednie oprogramowanie.  Jednym słowem, wykonujemy dostawy produktów: kart plastikowych, drukarek kart plastikowych, programów, materiałów eksploatacyjnych oraz usług.

Doświadczony zespół specjalistów, regularne szkolenia zagraniczne i uzyskane certyfikaty pozwalają nam zapewnić wysoki poziom obsługi klienta. Zaczynając od analizy potrzeb po wielopłaszczyznową obsługę serwisową. Łączymy wiedzę, szerokie kontakty zagraniczne zapewniające dostęp do najnowszych technologii, oraz zwłaszcza wieloletnie doświadczenie w branży świadcząc usługi najwyższej jakości.

Na koniec wypada zaznaczyć, że Control System FMN jest autoryzowanym dystrybutorem marki Fargo od 1994r, a wszystkich produktów HID Global od 2006r. Nasz serwis posiada wszelkie certyfikarty i autoryzacje na produkty Fargo oraz HID Global.