DLACZEGO DRUKARKI HID FARGO?

FARGO HID 

Fargo jest marką drukarkową amerykańskiego koncernu HID Global, który z kolei jest jednym z największych producentów drukarek do kart plastikowych na świecie. Marka Fargo jako jedna z pierwszych zadebiutowała na Polskim rynku już w 1994r po nawiązaniu współpracy z CS FMN.

Natomiast pierwszą drukarkę retransferową z serii HDP wprowadzono do sprzedaży w 1998 roku. Zrobiła to nasza firma – Control System FMN, która od tamtej pory jest największym dystrybutorem drukarek FARGO w Polsce. Pierwszą sprzedaną drukarką retransferową była HDP720 mająca wówczas cenę samochodu.

Tyle o historii marki, do dzisiaj modele drukarek HDP i DTC należą do najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych i najbogatszych funkcjonalnie drukarek na rynku. Fargo to drukarkowa extra klasa na świecie.

drukarki HID Fargo

Wszystkie drukarki HID Global zostały podzielone na dwie grupy. Drukarki termotransferowe DTC i drukarki retransferowe HDP. W każdej z z tych grup są znakomite modele, drukujące w idealnych kolorach i jakości. Poniżej podział drukarek i ich charakterystyka.

Drukarki FARGO HID DTC termotransferowe

drukarki kart DTC

Drukarki termotransferowe wykorzystują technologię termosublimacji bezpośredniej, którą opisaliśmy w artykule Drukarka retransferowa czy termotransferowa?. Ponadto, są to drukarki tańsze od retransferowych, ale jakościowo są wystarczające do większości procesów personalizacji i druku identyfikatorów w małych i średnich przedsiębiorstwach lub instytucjach. I co warto zaznaczyć, posiadają duży wachlarz taśm do nadruku: pełnokolorowych, monochromatycznych, taśm laminacyjnych i holograficznych. Do tego, drukarki HID Fargo charakteryzują się także wysoką jakością nadruków oraz piękną barwą drukowanych kolorów.

Większość modeli drukarek Fargo ma budowę modułową, co oznacza, że mogą one zostać wyposażone w dodatkowe moduły: różne typy koderów do kart elektronicznych, moduły obracające kartę, lub moduły do laminacji kart. Jest tutaj szeroki wybór wyposażenia opcyjnego dla każdej drukarki HID Fargo.

Drukarki Fargo HDP retransferowe

drukarka Fargo HDP

Fargo HDP5000, Fargo HDP6600, Fargo HDP600ii

Drukarki retransferowe wykorzystują technologię termosublimacji pośredniej, którą opisaliśmy w artykule Drukarka retransferowa czy termotransferowa? Ta grupa drukarek HDP produkcji HID Global jest liderem w klasie światowej. Poza tym, często wprowadzane na rynek, kolejne modele tych drukarek posiadają nowatorskie, innowacyjne rozwiązania, naśladowane później przez innych producentów.

Drukarka Fargo HID HDP6600 to okręt flagowy

Została wprowadzona do sprzedaży w 2019r, drukarka Fargo HID HDP6600 jest wyposażona nie tylko w głowicę o rozdzielczości 600 dpi, ale również w nowy mechanizm transportowy umożliwiający druk kolorowy z szybkością aż 230 kart/h! Jest to obecnie najszybsza drukarka retransferowa na rynku. A to nie koniec jej rewelacyjnych funkcji, możesz o nich przeczytać w jej charakterystyce.

Drukarki Fargo HDP to synonim idealnego nadruku na całej powierzchni kart, doskonałych kolorów, fotograficznej jakości. Idealny kontrast, nasycone barwy, ostrość krawędzi, delikatność odcieni – to wszystko stanowi standardową właściwość drukarek HDP.

Wszystkie drukarki posiadają możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły np. do laminacji, druku dwustronnego, koderów kart elektronicznych, większych podajników, i in. Dlatego możesz zamówić drukarkę ściśle dopasowaną do Twoich potrzeb.

Fargo HID to najlepsza marka drukarkowa na świecie!

Jeśli FARGO HID to tylko z CONTROL SYSTEM FMN

Bo markę Fargo HID znamy najlepiej w kraju! Od ponad ćwierć wieku Control System FMN jest obecny na rynku drukarek kart plastikowych i systemów kartowych. Oferujemy nie tylko drukarki, ale również wszelkie materiały i komponenty niezbędne do osiągnięcia końcowego rezultatu, dla którego kupowana jest drukarka. Do tego świadczymy kompleksowe usługi dopasowane do indywidualnych wymagań klienta, od opracowania projektu, doradztwa przy wyborze urządzenia, poprzez instalację i integrację z istniejącymi systemami, aż po serwis i pomoc techniczną.

Dlaczego Fargo HID

A także dostarczamy, integrujemy i dopisujemy odpowiednie oprogramowanie. Jednym słowem, wykonujemy kompletne dostawy produktów: karty plastikowe, drukarki do kart, programy, materiały eksploatacyjne oraz usługi.

Doświadczenie to ważna rzecz

Mamy doświadczony zespół specjalistów, a regularne szkolenia zagraniczne i uzyskane certyfikaty pozwalają nam na zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta. Z nami możesz być pewny swojego sukcesu!

Dla produktów Fargo HID mamy najlepszy współczynnik jakości do ceny. Przekonaj się!

autoryzowany dystrybutor

Zaczynając od analizy potrzeb po wielopłaszczyznową obsługę wdrożeniową i serwisową. Łączymy wiedzę, szerokie kontakty zagraniczne zapewniające dostęp do najnowszych technologii, oraz zwłaszcza wieloletnie doświadczenie w branży świadcząc usługi najwyższej jakości.

Na koniec wypada zaznaczyć, że Control System FMN jest autoryzowanym dystrybutorem marki Fargo od 1994r, najstarszym w kraju. A wszystkich produktów HID Global od 2006r. Nasz serwis posiada wszelkie certyfikaty i autoryzacje na produkty Fargo oraz HID Global.

A w naszym sklepie CSAdams znajdziesz szeroki wachlarz produktów HID i Fargo.