DLACZEGO DRUKARKI FARGO HID?

FARGO HID to najlepsza marka drukarkowa

Fargo jest marką drukarkową amerykańskiego koncernu HID Global, który z kolei jest jednym z największych producentów drukarek do kart plastikowych na świecie. Marka Fargo jako jedna z pierwszych zadebiutowała na Polskim rynku już w 1994r po nawiązaniu współpracy z CS FMN.

Natomiast pierwszą drukarkę retransferową z serii HDP wprowadzono do sprzedaży w 1998 roku. Zrobiła to nasza firma – Control System FMN, która od tamtej pory jest największym dystrybutorem drukarek FARGO w Polsce. Pierwszą sprzedaną drukarką retransferową była HDP720 mająca wówczas cenę samochodu.

Tyle o historii marki, do dzisiaj modele drukarek HDP i DTC należą do najnowocześniejszych, najbardziej innowacyjnych i najbogatszych funkcjonalnie drukarek na rynku. Fargo to drukarkowa extra klasa na świecie.

Wszystkie drukarki HID Global zostały podzielone na dwie grupy. Drukarki termotransferowe DTC i drukarki retransferowe HDP. W każdej z z tych grup są znakomite modele, drukujące w idealnych kolorach i jakości. Poniżej podział drukarek i ich charakterystyka.

Drukarki FARGO HID DTC termotransferowe

Drukarki Fargo HID DTC

Drukarki termotransferowe wykorzystują technologię termosublimacji bezpośredniej – z taśmy kolorowej na kartę (Wiedza…). Są tańsze od retransferowych, ale jakościowo są wystarczające do większości procesów personalizacji i druku identyfikatorów w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz instytucjach. Posiadają szeroki wachlarz taśm do nadruku – kolorowych, różnych kolory monochromatycznych, laminatów i holograficznych. Drukarki termotransferowe charakteryzują się także wysoką jakością nadruków oraz piękną barwą drukowanych kolorów.

Większość modeli drukarek Fargo ma budowę modułową, co oznacza, że mogą one zostać wyposażone w dodatkowe moduły: różne typy koderów do kart elektronicznych, moduły obracające kartę, lub moduły do laminacji kart.

Drukarki Fargo HDP retransferowe

Drukarki Fargo HID HDP

Drukarki retransferowe wykorzystują technologię termosublimacji pośredniej – z taśmy kolorowej na film, z filmu na kartę (Wiedza…). Grupa drukarek HDP jest liderem w swojej klasie. Wprowadzane na rynek kolejne modele tych drukarek posiadają nowatorskie, innowacyjne rozwiązania, naśladowane później przez innych producentów.

Wprowadzona do sprzedaży w 2019r nowa drukarka Fargo HDP6600 została wyposażona nie tylko w głowicę o rozdzielczości 600 dpi, ale również w nowy mechanizm transportowy umożliwiający druk kolorowy z szybkością 230 kart/h! Jest to obecnie najszybsza drukarka retransferowa na rynku. A to nie koniec jej rewelacyjnych funkcji.

Drukarki Fargo HDP to synonim idealnego nadruku na całej powierzchni kart, doskonałych kolorów, fotograficznej jakości. Idealny kontrast, nasycone barwy, ostrość krawędzi, delikatność odcieni – to wszystko stanowi standardową właściwość drukarek HDP.

Wszystkie drukarki posiadają możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły np. do laminacji, druku dwustronnego, koderów kart elektronicznych, większych podajników, i in.

Jeśli FARGO HID to tylko w CONTROL SYSTEM FMN

Bo markę Fargo HID znamy najlepiej w kraju! Od ponad ćwierć wieku Control System FMN jest obecny na rynku drukarek kart plastikowych i systemów kartowych. Oferujemy nie tylko drukarki, ale również wszelkie materiały i komponenty niezbędne do osiągnięcia końcowego rezultatu dla którego kupowana jest drukarka. Do tego świadczymy kompleksowe usługi dopasowane do indywidualnych wymagań klienta, od opracowania projektu, doradztwa przy wyborze urządzenia, poprzez instalację i integrację z istniejącymi systemami, aż po serwis i pomoc techniczną. A także dostarczamy, integrujemy i dopisujemy odpowiednie oprogramowanie. Jednym słowem, wykonujemy dostawy kompletu produktów: kart plastikowych, drukarek kart plastikowych, programów, materiałów eksploatacyjnych oraz usług.

Mamy doświadczony zespół specjalistów, a regularne szkolenia zagraniczne i uzyskane certyfikaty pozwalają nam na zapewnienie wysokiego poziomu obsługi klienta.

Dla produktów Fargo HID mamy najlepszy współczynnik jakości do ceny! Przekonaj się!

Zaczynając od analizy potrzeb po wielopłaszczyznową obsługę wdrożeniową i serwisową. Łączymy wiedzę, szerokie kontakty zagraniczne zapewniające dostęp do najnowszych technologii, oraz zwłaszcza wieloletnie doświadczenie w branży świadcząc usługi najwyższej jakości.

Na koniec wypada zaznaczyć, że Control System FMN jest autoryzowanym dystrybutorem marki Fargo od 1994r, a wszystkich produktów HID Global od 2006r. Nasz serwis posiada wszelkie certyfikaty i autoryzacje na produkty Fargo oraz HID Global.