RÓŻNORODNE I SKUTECZNE ZABEZPIECZENIA KARTY PLASTIKOWEJ

Zabezpieczenia kart plastikowych

Ponieważ zapotrzebowanie na oszustwa i kradzieże na świecie nie maleje, dzisiejsi fałszerze są bardziej zaawansowani technicznie niż dawniej. A rozprzestrzenienie się druku cyfrowego sprawiło, że fałszowanie legalnych dowodów osobistych i innych dokumentów tożsamości stało się łatwe.

Karty plastikowe zwykle pełnią ważną rolę i w związku z tym wymagają odpowiednio dobranego i skutecznego zabezpieczenia przed fałszerstwem. Dlatego poziom zabezpieczenia kart plastikowych powinien być związany ze stopniem ryzyka użycia sfałszowanej karty. Control System FMN posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie oraz dysponuje większością technologii dostępnych na rynku kart. Ponieważ rodzajów zabezpieczenia kart plastikowych jest wiele, omówimy tylko najpopularniejsze i najskuteczniejsze spośród nich.

Zabezpieczenie drukiem wysokiej rozdzielczości

Najprostsze zabezpieczenie kart plastikowych to wydrukowanie skomplikowanego wzoru na profesjonalnej drukarce retransferowej z głowicą o rozdzielczości 600dpi. Najwyższa jakość druku i minimalny rozmiar tekstu jaki możemy skutkiem tego uzyskać, jest nieosiągalny dla większości drukarek na rynku. Jeśli narysujemy w projekcie graficznym karty gilosze i skomplikowane wzory w minimalnym rozmiarze, a do tego dodamy najtrudniejsze przejścia tonalne i inne tajemnicze utrudnienia, to taki wzór będzie nie do podrobienia dla zwykłych fałszerzy. Ta metoda jest pracochłonna i wiele wymaga od grafika komputerowego, ale jest wystarczająca dla wielu firmowych identyfikatorów lub wizytówek.

bezpieczna karta plastikowa 600dpi

Oczywiście, CS FMN jako lider na krajowym rynku drukarek i bezpiecznych kart plastikowych, może zaproponować kompleksowe rozwiązanie w postaci wykonania zarówno projektu jak i druku w naszym Centrum Kart Plastikowych. Albo, alternatywnie, zaoferować świetną, szybką drukarkę z serii HDP Profesional, na której będą Państwo w stanie samodzielnie drukować karty w najwyższej rozdzielczości. Wykonane w ten sposób zabezpieczenia karty plastikowej będą eleganckie i wystarczająco skuteczne dla kart klubowych, identyfikatorów i in.

Karty plastikowe z zabezpieczeniem UV

Prostym i dobrym sposobem podniesienia poziomu bezpieczeństwa karty jest zastosowanie druku (napisu lub obrazu) z panelu ultrafioletowego specjalnej taśmy Fargo. Druk UV widoczny jest tylko w świetle ultrafioletowym, a więc potencjalny fałszerz nie może go dostrzec i zastosować. Jest to rozwiązanie tanie, nie wymagające wysiłku we wdrożeniu, szybkie do wykonania i w dodatku łatwe do weryfikacji. Polecane do zwykłych identyfikatorów i wizytówek.

karty plastikowe z zabezpieczeniem UV

Zabezpieczenia karty plastikowej hologramem samoprzylepnym

Bardzo popularnym, prostym i co ważniejsze, tanim rozwiązaniem jest zabezpieczenie karty hologramem samoprzylepnym. Wprawdzie najróżniejsze hologramy są łatwo dostępne i dobrze opanowane przez środowiska fałszujące, ale już hologram spersonalizowany bardzo podnosi poziom bezpieczeństwa. Bowiem wykonanie matrycy i skomplikowanego wzoru indywidualnego jest tylko dla orłów, natomiast zwykły zjadacz fałszywego chleba temu zadaniu nie podoła. Wysoki próg wejścia stanowi również cena indywidualnej matrycy, która decyduje o węższym zastosowaniu takiego rozwiązania w przypadku oszustwa.

W ofercie CS FMN jest wiele wzorów hologramów standardowych, różniących się przede wszystkim wielkością i kształtem. Takie hologramy możemy dodatkowo spersonalizować różnymi technikami do wyboru. Możemy również wykonać indywidualny hologram od początku. Z całą pewnością bezpieczna karta plastikowa musi być zaopatrzona w hologram indywidualny dystrybuowany pod ścisłą kontrolą.

Możesz więc wybrać technikę, kształt, kolor i poziom bezpieczeństwa dla twojej karty plastikowej lub legitymacji. My zaś doradzimy i wykonamy.

Więcej informacji na temat hologramów. A poniżej są przykładowe wzory.

zabezpieczenie Holofan

HoloFan

zabezpieczenia Holobit

HoloBit

zabezpieczenia HoloDeep

HoloDeep

bezpieczna karta z Holofull

HoloFull

bezpieczna karta z HoloKineSky

KineSky

zabezpieczenia karty HoloKineSpeed

KineSpeed

Bezpieczna karta plastikowa HIGH SECURE

Wprowadzenie przez HID Global technologii hologramowej High Secure zrewolucjonizowało rynek zabezpieczeń kart plastikowych. Do czasu wprowadzenia tej innowacji, karty plastikowe wydawane desktopowo, były praktycznie bezbronne wobec działalności fałszerzy. Jak dotąd jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia kart plastikowych, a hologramy z marką Fargo HID są dotąd niepokonane przez konkurencję pod względem wyjątkowej jakości.

Hologram standardowy High Secure

Obrazy holograficzne o rozdzielczości 1200 dpi pozwalają na zastosowanie elementów w skali mikro i nano, których stopień skomplikowania nie pozwala na kopiowanie. Ta przemyślna metoda w niezwykle skuteczny sposób odstrasza fałszerzy legitymacji i dowodów osobistych.

Dostępne są rozwiązania Visual Security Solutions:

  • Folie kartowe z hologramem
  • Holograficzne taśmy laminacyjne
  • Folia holograficzna HDP

Każdy z tych materiałów łączy w sobie szereg standardowych i niestandardowych elementów Visual Security Elements (VSE), dzięki którym karty są łatwe do uwierzytelnienia, ale prawie niemożliwe do podrobienia lub zmiany. Przy pomocy taśm i foli holograficznych High Secure możemy uzyskać najwyższy stopień zabezpieczeń wizualnych. I o to chodzi.

zabezpieczenia karty plastikowej High Secure

Zabezpieczenie karty plastikowej może zawierać obraz standardowy, opracowany przez HID. Jest to wówczas zabezpieczenie tanie, ładne, podnoszące prestiż karty. Wzoru standardowego nie da się podrobić, ale można go zdobyć na rynku, chociaż nie jest to łatwe.

Hologram indywidualny High Secure

Natomiast zastosowanie hologramu indywidualnego High Secure jest najlepszym i najpewniejszym zabezpieczeniem karty plastikowej. Specjalnie opracowane, piękne i skomplikowane wzory indywidualne hologramów, posiadają osiem poziomów zabezpieczeń, które możemy w dowolny sposób wybierać i łączyć.

W portfolio CS FMN jest wiele wykonanych projektów hologramów indywidualnych High Secure, zarówno dla instytucji rządowych jak i innych organizacji. Mamy doświadczenie i szerokie referencje. Z nami możesz zrealizować najtrudniejszy projekt hologramu indywidualnego!

High Secure Zabezpieczenia kart plastikowych

Jeśli Twoja firma potrzebuje bezpiecznych kart uwierzytelniających, legitymacji lub innych dokumentów na kartach plastikowych, przyjdź do nas lub napisz – kontakt. Rozwiążemy Twój problem elegancko i bezpiecznie! Więcej szczegółów na temat tych świetnych zabezpieczeń znajdziesz na stronie Zabezpieczenia kart HIGH SCURE.

Zabezpieczenia kart plastikowych mogą mieć różną formę i poziom ochrony. Aby stopień ochrony karty był dopasowany do potrzeb i realnego zagrożenia fałszerstwem, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dlatego w konkretnym przypadku zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.