System SEOS – urządzenia mobilne w kontroli dostępu

Czym jest system SEOS?

SEOS jest to platforma do zarządzania tożsamościami na urządzeniach mobilnych. Został stworzony przez firmę HID. Pozwala na korzystanie z urządzeń mobilnych(telefon, tablet) w systemach kontroli dostępu.

W dzisiejszych czasach smartfony są w powszechnym użytku i w zasadzie nigdzie nie ruszamy się bez telefonu. Firma HID wykorzystała ten fakt i stworzyła system, który jest bezpieczny i jednocześnie zastępuje dotychczas używane karty dostępu.

Jak działa system SEOS?

SEOS2

Na urządzeniu mobilnym instalujemy aplikację, która jest czymś w rodzaju emulatora karty SEOS. Instalacja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zaproszenia od administratora systemu i po weryfikacji tożsamości. Następnym krokiem jest aktywacja aplikacji przez centrum uwierzytelniania HID. Odbywa się to w kilku krokach, na podobnych zasadach do infrastruktury klucza publicznego(PKI).

Co jest potrzebne żeby wdrożyć system SEOS ?

SEOS1

  1. Oczywiście urządzenie mobilne – może to być smartfon lub tablet który obsługuje NFC lub bluetooth.
  2. Program do zarządzania tożsamościami(CMS).
  3. Czytnik kontroli dostępu który obsługuje SEOS.

 

Nie mniej jednak karty zbliżeniowe dalej wykorzystuje się w systemie SEOS. Jednakże posiadają one lepsze zabezpieczenia. Do tej pory jest to jeden z najlepiej zabezpieczonych systemów.

Co więcej system SEOS nie ogranicza się do fizycznej kontroli dostępu. Dodatkowo karty pozwalają nam na logowanie się do komputera, pobieranie posiłków oraz wiele innych funkcji.

 

Sprawdź nasze produkty