ZAUFANE KARTY INTELIGENTNE HID TO PEŁNE BEPIECZEŃSTWO

Karty inteligentne HID

Kart tych używa się w kontroli dostępu na całym świecie od dziesięcioleci. Dzięki wysokiej jakości wykonania, trwałości oraz powszechności zastosowań karty elektroniczne HID znalazły zastosowanie w korporacjach globalnych.

Podobnie jak karty zwykłe również karty elektroniczne wykonuje się z PVC, mają format CR80 (85,60 × 53,98 mm) określony normą ISO/IEC 7810. Karty niezależnie od rodzaju posiadają specjalną powierzchnię druku High Quality. Powierzchnia karty ma powtarzalny odcień bieli, niezależnie od partii, jest idealnie gładka i czysta. Karty zbliżeniowe HID mogą mieć formę breloka, naklejki lub tagu.

Zawarty w karcie układ scalony zależny od rodzaju kart pozwala na logowanie użytkownika, kontrolę dostępu, ochronę danych. Karty zbliżeniowe komunikują się z czytnikiem za pomocą fal elektromagnetycznych o różnych częstotliwościach np. 125kHz, 13,56 MHz.

Karty stykowe posiadają mikroprocesor o różnej pojemności zależnie od przeznaczenia karty. Karty Crescendo posiadają chip stykowy, ale mogą również działać jako wielosystemowe i być wyposażone w układy zbliżeniowe iClass, Mifare, Desfire lub PROX. Dodatkowo karty Crescendo są wyposażone w aplety PKI, są certyfikowane oraz zaimplementowane do programów zarządzających nimi, programów KD i RCP.

Elektroniczne karty HID są dostępne w CS FMN we wszystkich kombinacjach

  • Crescendo800
  • Crescendo1100
  • Crescendo1150
  • rodzina ProxCard II
  • iClass, IClass PROX, iClass Wiegand, iClass Clamshell
  • Mifare
  • SEOS

Poniższy schemat przedstawia podział kart elektronicznych HID ze względu na zastosowane w nich technologie. Dzięki różnorodnym kombinacjom technologicznym karty elektroniczne umożliwiają użytkownikom bezproblemowe zarządzanie wieloma aplikacjami jednocześnie w zależności od indywidualnych potrzeb.

Technologie kartowe HID – przewodnik