ZAUFANE KARTY INTELIGENTNE HID ZAPEWNIAJĄ PEŁNE BEPIECZEŃSTWO

Karty inteligentne HID

Na całym świecie karty procesorowe HID używane są od dziesięcioleci w różnych systemach autentykacji i kontroli dostępu. Dzięki wysokiej jakości wykonania, trwałości oraz powszechności zastosowań, karty elektroniczne HID znalazły zastosowanie w korporacjach globalnych.

Ogólna charakterystyka kart HID

Podobnie jak karty zwykłe, również karty inteligentne mają konstrukcję z PVC i format CR80 (85,60 × 53,98 mm), określony normą ISO/IEC 7810. I niezależnie od rodzaju, karty te posiadają specjalną powierzchnię druku High Quality. Ponadto, powierzchnia karty ma powtarzalny odcień bieli, niezależnie od partii, jest idealnie gładka i czysta. Poza tym, podstawowe karty zbliżeniowe HID występują również w formie breloka, okrągłej naklejki lub tagu.

Inteligentne karty HID

Karty zbliżeniowe

Zawarty w karcie układ scalony, zależny od rodzaju karty, pozwala na logowanie użytkownika, kontrolę dostępu, ochronę danych. Karty zbliżeniowe komunikują się z czytnikiem za pomocą fal elektromagnetycznych o różnych częstotliwościach np. 125kHz, 13,56 MHz: iClass, Mifare, Desfire, PROX. A dokładne opisy tych popularnych kart zbliżeniowych znajdziesz w menu karty plastikowe.

Inteligentne karty procesorowe

Z kolei karty stykowe posiadają mikroprocesor o różnej pojemności, zależnie od przeznaczenia karty. Te szczególne karty inteligentne HID Crescendo posiadają bogato oprogramowany chip stykowy z apletami PKI i są wysoko certyfikowane. Ponadto, mogą także działać jako wielosystemowe i wielofunkcyjne, oraz można je wyposażyć w układy zbliżeniowe: iClass, Mifare, Desfire, PROX. I co ważne, są zaimplementowane do programów zarządzających nimi, programów KD i RCP.

Seria kart Crescendo zapewnia organizacjom bezproblemowe i bezpieczne uwierzytelnianie pracowników, a więc tylko upoważnione osoby mają dostęp do poufnych informacji. Ponadto, karty te umożliwią Twojej organizacji wdrożenie architektury bezpieczeństwa „Zero Trust”. I, co oczywiste, karty Crescendo pełnią również rolę firmowego identyfikatora lub bezpiecznej legitymacji, który chroni dostęp do obiektów i do cyfrowych zasobów przedsiębiorstwa.

Dodatkową zaletą kart Crescendo jest fakt, że zostały one zaprojektowane tak, aby były łatwe i szybkie we wdrożeniu. Oraz, dzięki sprawdzonym standardom takim jak FIDO2 i PKI, żeby jednocześnie dostosowywały się do stale zmieniających się potrzeb w zakresie bezpieczeństwa,

Karty elektroniczne HID są dostępne w CS FMN we wszystkich kombinacjach

Na koniec, bogaty zestaw popularnych kart procesorowych HID znajdziesz na stronie sklepu Adams. wraz z opisami technicznymi i cenami. Warto zajrzeć.

Przewodnik po technologiach kartowych HID

Poniższy schemat przedstawia podział kart elektronicznych HID ze względu na zastosowane w nich technologie. Dzięki różnorodnym kombinacjom technologicznym, karty elektroniczne umożliwią Tobie i organizacji bezproblemowe zarządzanie wieloma aplikacjami jednocześnie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

HID karty

Jeśli chodzi o zastosowanie, to karty inteligentne są stosowane szczególnie w systemach i dziedzinach wymagających dużej pamięci, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wielu interfejsów. I tak wykorzystuje się je w bankowości, w publicznym transporcie, jako karty identyfikacyjne, legitymacje studenckie i doktoranta (ELS, ELD, ELSNA i in.). Natomiast karty zbliżeniowe, RFID i wielosystemowe znajdują zastosowanie w różnych dostępowych systemach firmowych ( systemach kontroli dostępu), RCP, poświadczeniach, i innych.

Konkretne przykłady kart wielosystemowych znajdziesz w zakładce Karty Plastikowe oraz na stronach CSAdams.