KONFIGUROWALNE BEZPIECZNE TECHNOLOGIE UWIERZYTELNIANIA, ZABEZPIECZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Bezpieczne technologie uwierzytelniania

Większość organizacji w dalszym ciągu polega na starszych technologiach uwierzytelniania, które mogą narazić je na ataki, pomimo faktu, że dzisiejsze zabezpieczenia są nie tylko powszechne, ale i bardzo widoczne.

zabezpieczenie danych osobowych

Zagrożenia

Urządzenia i usługi RFID oraz kopiowania kluczy, stają się coraz bardziej dostępne. W rzeczywistości kopiarka kart, o wartości 30 dolarów, może sfałszować dowolne dane uwierzytelniające, komunikujące się za pośrednictwem częstotliwości radiowej 125 kHz. W dodatku samouczki dotyczące hakowania są obecnie szeroko rozpowszechnione w serwisie YouTube i można je łatwo przeszukiwać.

Ratunek

Na szczęście, nowocześniejsze bezpieczne technologie uwierzytelniania mogą zapewnić ochronę przed tymi zagrożeniami. Technologia Seos i MIFARE DESFire EV3 opierają się na recenzowanych światowych standardach. Oferują one niezbędne funkcje bezpieczeństwa, takie jak bezpieczne przesyłanie wiadomości, wzajemne uwierzytelnianie i obliczanie kluczy specyficznych dla karty, które są powiązane z określonymi aplikacjami. Tak naprawdę Seos jest pierwszą i jedyną gotową kartą kontroli dostępu fizycznego. Karta SEOS uzyskała certyfikat niezależnego laboratorium bezpieczeństwa TÜV Informationstechnik (TÜViT), oddziału Grupy TÜV NORD.

Jednak bezpieczne technologie to tylko jeden element układanki, jeśli chodzi o ochronę kluczowych zasobów.

Współczesne organizacje potrzebują wygody, możliwości wyboru i elastyczności podczas modernizacji systemów dostępu fizycznego. W tym miejscu pojawia się portfolio danych uwierzytelniających HID. Dzięki rozwiązaniom, które można łatwo dostosować, wdrożyć i utrzymać. Dzięki nim i prostej strukturze usprawnisz bezpieczeństwo, obsłużysz wiele formatów i protokołów komunikacyjnych. Ponadto, ułatwisz także obsługę aplikacji wykraczających poza tradycyjną kontrolę dostępu, od bezpiecznego drukowania i sprzedaży bezgotówkowej po logowanie do sieci oraz rejestrację czasu i obecności.

Najnowocześniejsze zabezpieczenie danych

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Portfolio danych uwierzytelniających wysokiej częstotliwości HID koncentruje się na Seos i MIFARE DESFire EV3. Obie są najnowocześniejszymi technologiami, które po wdrożeniu, zapewniają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, niedostępne gdzie indziej.

Do zabezpieczenia danych zawsze stosuje się nowoczesne metody szyfrowania, w tym kluczowa dywersyfikacja oparta na AES128 i NIST. Wzajemne uwierzytelnianie i bezpieczne przesyłanie wiadomości pozwalają karcie i czytnikowi wzajemnie potwierdzać swoją autentyczność i chronić integralność każdej sesji komunikacyjnej.

Bezpieczne technologie uwierzytelniania na pierwszym miejscu zapewniają prywatność, z domyślnie włączonym losowym identyfikatorem UID. To właśnie oznacza, że karta nigdy nie udostępni otwarcie żadnych informacji, które mogłyby zostać powiązane z użytkownikiem. Ponadto, obiekty bezpiecznej tożsamości (SIO) chronią dane aplikacji osobistych, niezależnie od wybranej technologii uwierzytelniania.

Zarządzanie kluczami umożliwia przydzielanie unikalnych, zaszyfrowanych kluczy AES128 do określonych ról i aplikacji.

Bezpieczne zarządzanie danymi uwierzytelniającymi

Zarządzaj swoim potwierdzeniem aby chronić swoje dane

Duże organizacje często posiadają oszałamiającą gamę obiektów, sprzętu i zasobów, do których należy uzyskać bezpieczny dostęp. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że każdy z nich musi być dostępny tylko dla wybranych pracowników. Złożoność ta, zarządzana nieprawidłowo, może powodować powstawanie luk w zabezpieczeniach.

Jednak pracując z HID, możesz polegać na najlepszych praktykach w zakresie zarządzania kluczami, formatowania kart i śledzenia numerów kart. Bo przyjęte zasady spełniają najwyższe standardy ochrony danych i zarządzania. a bezpieczne technologie uwierzytelniania HID są faktem.

 • Zarządzanie kluczami

Program HID Elite oferuje najnowocześniejsze zabezpieczenia kluczy z niezwykłą łatwością. HID w bezpieczny sposób generuje unikalny klucz uwierzytelniający dla każdego klienta, który służy do ochrony numeru w aplikacji kontroli dostępu karty.

 • Formaty kart

Program Corporate 1000 oferuje w pełni zarządzane rozwiązanie do formatowania kart RFID i śledzenia numerów, zwiększające bezpieczeństwo i zapobiegające duplikowaniu numerów kart.

Wybierz najlepszą technologię dla swoich aktualnych i przyszłych potrzeb

Technologia SEOS

 • Najwyższe funkcje bezpieczeństwa i prywatności oraz opcje szyfrowania włączone domyślnie.
 • Szerszy wybór obudów, w tym opcje mobilne i do noszenia.
 • Łatwiejsza migracja w przypadku systemów opartych na starszych technologiach uwierzytelniania.

Technologia MIFARE

 • Współpracuje z istniejącymi instalacjami DESFire.
 • Szeroki ekosystem aplikacji MIFARE obsługujący przypadki użycia wykraczające poza bezpieczeństwo fizyczne.
 • Zapewnia unikalne funkcje bezpieczeństwa, takie jak kontrola zbliżeniowa.

Współczesne organizacje są złożone, podobnie jak ich potrzeby w zakresie bezpieczeństwa ogólnego i zabezpieczenia danych osobowych. Właśnie dlatego proces wdrażania poświadczeń firmy HID ułatwia projektowanie i utrzymywanie bezpiecznych systemów niezależnie od wybranej technologii.

Stwórz system dostosowany do Twoich potrzeb

Portfolio bezpiecznych danych uwierzytelniających HID obsługuje wiele formatów i protokołów komunikacyjnych, umożliwiając dostosowanie systemu, który będzie działał, prosto i bezpiecznie, dla całej organizacji. Ramy te usprawniają bieżące zarządzanie, zapewniając jednocześnie użytkownikom elastyczność i wybór, w tym:

 • Tradycyjne karty, tokeny i breloczki do kluczy.
 • Urządzenia mobilne, w tym smartfony, tablety i urządzenia do noszenia.
 • Kompatybilność z iOS, Androidem i innymi systemami operacyjnymi.
 • Obsługa technologii komunikacyjnych, w tym NFC, Bluetooth i nie tylko.

Możesz także wybrać poziomy szyfrowania i funkcje bezpieczeństwa, które odpowiadają Twojemu profilowi ryzyka, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe z wykorzystaniem danych biometrycznych z szablonem zapisanym na karcie.

Zmniejsz złożoność konfiguracji i konserwacji

Starsze technologie, obecni dostawcy i inne systemy informatyczne mogą zwiększyć złożoność wdrażania nowych systemów bezpieczeństwa. Na szczęście portfel bezpiecznych danych uwierzytelniających firmy HID jest kompatybilny z prawie wszystkimi starszymi technologiami dostępu fizycznego dzięki dostępności szerokiego wyboru kart obsługujących wiele technologii.

Nasz proces migracji obejmuje szerokie wsparcie i opcje dla wstępnie zaprogramowanego sprzętu, programowanie w terenie lub dostarczanie danych z kart na dużą skalę realizowane przez HID. Co więcej, możesz zwrócić się do naszej dużej sieci partnerów handlowych, gdy nadejdzie czas na serwisowanie lub zakup nowych produktów obsługujących Seos i MIFARE – co daje Ci elastyczność w dostosowywaniu sieci do zmieniających się potrzeb w zakresie bezpieczeństwa.

Technologia Seos jest kompatybilna ze wszystkimi czytnikami HID Signo oraz iCLASS SE bez konieczności dodatkowej konfiguracji czytnika.

Łatwe rozszerzenie sieci dwóch technologii

Technologia uwierzytelnienia HID została stworzona, aby reagować na zmieniające się potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Czytniki HID Signo obsługują najszerszy zakres uwierzytelnień i protokołów komunikacyjnych. Dzięki temu możesz rozbudować swój system przy użyciu już zainstalowanych technologii. I to niezależnie od tego, czy włączasz nowe aplikacje, czy też chcesz zmienić dywersyfikację kluczy, lub poziomy szyfrowania i formaty danych kart.

W rzeczywistości za pomocą Menedżera HID możesz zarządzać wszystkimi czytnikami HID Signo i iCLASS SE za pomocą urządzenia mobilnego poprzez Bluetooth. Od aktualizacji oprogramowania sprzętowego i ładowania kluczy, po włączanie i wyłączanie technologii uwierzytelniającej.

Łatwe wyjście poza dostęp fizyczny

Zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego to nie tylko ochrona obiektów. Chodzi o ochronę wzajemnie połączonej sieci systemów fizycznych i cyfrowych, od automatów sprzedających po urządzenia sieciowe. Technologie uwierzytelniania firmy HID z łatwością można rozszerzyć na aplikacje wykraczające poza fizyczną kontrolę dostępu. W tym jest bezpieczne drukowanie, rejestracja czasu pracy, sprzedaż bezgotówkowa i logowanie do sieci. A wszystko to w oparciu o wygodę pojedynczego uwierzytelnienia.

Dlaczego HID?

Wdrażanie najnowocześniejszych technologii bezpieczeństwa fizycznego oraz zabezpieczenie danych osobowych, nie musi odbywać się kosztem wygody lub wyboru. Dzięki rozwiązaniom bezpiecznego dostępu fizycznego, możesz wybrać:

 • technologię uwierzytelniania odpowiadającą Twoim potrzebom,
 • formę odpowiednią dla Twoich użytkowników,
 • oraz opcje udostępniania i zarządzania, wygodne dla Twojego zespołu.

A także możesz polegać na naszej dużej, globalnej sieci partnerów w zakresie dodatkowych produktów i usług. I możesz rozwinąć swój system w przyszłości, w miarę ewolucji Twojej organizacji i jej potrzeb.

Wszystko od najbardziej zaufanego dostawcy rozwiązań w zakresie tożsamości.

CS FMN wspólnie z HID zapewniają najszerszy w branży zakres poświadczeń opartych na kartach inteligentnych.

Więcej informacji na temat technologii uwierzytelniania i zabezpieczania danych osobowych znajdziesz w zakładce SYSTEMY. Z kolei w naszym sklepie CSAdams możesz od razu zakupić urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb. Zapraszamy!