BIOMETRYCZNE CZYTNIKI NA ODCISK PALCA TO NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA TOŻSAMOŚCI

Czytniki biometryczne

Biometria, a szczególnie odcisk palca, jest najczęściej stosowaną metodą do uwierzytelniania i weryfikacji tożsamości ze względu na szybkość, łatwość użycia, wysoką dokładność, bezpieczeństwo i opłacalność.

Prywatność danych biometrycznych

Jak w przypadku każdego używania danych osobowych, częstsze stosowanie biometrii na całym świecie doprowadziło do wzrostu obaw o bezpieczeństwo tych danych. Dlatego ważne jest, kto korzysta z danych biometrycznych, w jakim celu, jak długo i jak dobrze dane są chronione. Na szczęście, w miarę upływu czasu dane biometryczne są coraz bezpieczniejsze,  zgodnie z odpowiednimi regułami prawa.

czytniki biometryczne do kontroli dostępu

Biometria w systemach poświadczeń

Obecnie biotechnologia jest coraz częściej stosowana w systemach poświadczeń i kontroli dostępu. Zwłaszcza, że ​​biometria to już nie tylko czytniki linii papilarnych, ale również rozwiązania optyczne, pojemnościowe, obrazowanie spektralne i inne. Ponieważ zarówno nowe systemy do zarządzania technologiami jak i sama technika ciągle ewoluują, więc ważna jest stała aktualizacja ich, aby bezpieczeństwo i ochrona prywatności użytkowników były pełne.

Zalety biometrii

Czytniki biometryczne, takie jak czytnik na odcisk palca lub czytnik linii papilarnych dłoni, szybko, wygodnie i bezpiecznie weryfikują tożsamość użytkownika. Dlatego nowoczesne technologie biometryczne wykorzystują unikalne cechy fizyczne danej osoby, takie jak tęczówka, głos, twarz lub odciski palców. I na tej unikalnej podstawie weryfikują i poświadczają tożsamość. Biometria zyskuje na popularności, ponieważ zapewnia najwyższy poziom dokładności, bezpieczeństwa i wydajności. A ponadto jest łatwa w użyciu, powtarzalna i zapewnia płynną, bezproblemową obsługę.

HID jest liderem rynku w dziedzinie wyjątkowych rozwiązań zawierających technologię odcisków palców. Nasze czytniki linii papilarnych i moduły są z powodzeniem wdrażane na całym świecie, gdzie rozwiązują rzeczywiste problemy związane z uwierzytelnianiem tożsamości i ochroną firmy.

Kluczowe zalety biometrii i czytnika linii papilarnych

  • Przede wszystkim pewne potwierdzenie tożsamości, ponieważ ta technologia wykorzystuje unikalne cechy biometryczne. W ten sposób skutecznie zapobiegamy kradzieży tożsamości i oszustwom.
  • Niemniej ważna zaleta, to wygoda użytkownika. Ponieważ odcisk linii papilarnych jest zawsze z nami i jest łatwy w użyciu oraz nie wymaga zapamiętywania hasła.
  • Do tego mamy zapewnione maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ technologia oferuje najwyższy poziom dokładności, który w dodatku jest niezbywalny. Bo nie można go zgubić, ukraść ani udostępnić.
  • Poza tym, zaletą jest zgodność faktów jakie rejestrują czytniki biometryczne do kontroli dostępu. Ponieważ ustanawiają one dowód obecności i ścieżkę audytu, potwierdzając, kto, co i kiedy zrobił.
  • Również ważna jest efektywność biometrii. Ponieważ ta technologia uwierzytelnia i usprawnia przepływy pracy, w ciągu kilku sekund po dotknięciu palca.
  • Końcową zaletą jest oszczędność czasu i kosztów. Bo biometria eliminuje problemy z resetowaniem hasła, a także konieczność udostępniania lub wymiany kart albo tokenów.

Kompleksowa oferta technologii odcisków palców

Czytniki biometryczne HID oferują różnorodne technologie odcisków palców. I tak obejmują one różne metody przechwytywania obrazu, funkcje bezpieczeństwa, rozmiary i certyfikaty branżowe. Te czytniki linii papilarnych przechwytują szczegółowe obrazy w celu udoskonalonego tworzenia szablonów, dopasowywania i wykrywania ataków. Ponadto, oferowane czytniki na odcisk palca są zgodne z szeroką gamą standardów biometrycznych.

Niezależnie od przypadku użycia, nasza oferta gwarantuje, że mamy rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby.

Czytniki biometryczne i usługi

Control System FMN oferuje czytniki biometryczne i inne, dopasowane do wymagań klientów, począwszy od koncepcji, poprzez dobór urządzeń i programów, aż po wykonanie i uruchomienie instalacji. Nasi inżynierowie pomagają przy uruchomieniu i wdrożeniu, a później w utrzymaniu prawidłowego stanu technicznego, przez cały czas pracy urządzenia. Taka współpraca dostawcy i użytkownika jest pożądana przez każdą firmę i zapewnia korzyści obu stronom.

Jeśli jesteś zainteresowany czytnikami kd, w tym biometrycznymi,, zajrzyj na stronę sklepu CSAdams.

Niezawodne czytniki biometryczne tworzą najbezpieczniejsze środowiska

czytnik linii papilarnych Signo 25B

HID Signo 25B

Uwierzytelnienie odciskiem palca na platformie HID Signo

Czytnik na odcisk palca HID iClass SE RKLB40

HID iCLASS SE RKLB40

Uwierzytelnienie wieloskładnikowe na platformie HID iClass SE

Moduły i czytniki biometryczne

Czytniki i moduły biometryczne

Zapewniają najwyższy poziom zaufanej tożsamości

Szczegółowe informacje techniczne możesz uzyskać kontaktując się z naszymi specjalistami.